Policja i ITD sprawdzą spaliny

Koniec z jeżdżeniem z wymontowanym katalizatorem lub filtrem DPF. Policja wraz z Inspekcją Transportu Drogowego będą kontrolować co wydostaje się z rur wydechowych.

Nie wgłębiając się zbyt mocno w dyskusję na temat tego, co powoduje zanieczyszczenia powietrza oraz smog w dużych miastach, mamy świadomość, że po części odpowiadają za to samochody. I to nie tylko ciężarowe, ale przede wszystkim osobówki, których w naszym kraju jest prawie 25 milionów. Duży procent z nich to auta technologicznie przestarzałe oraz niesprawne, emitujące sporo szkodliwych substancji do atmosfery.

Od kilku lat funkcjonuje w naszym kraju opłata za przejazd drogami w zależności od spełnianych norm emisji spalin. Dotyczy to jednak wyłącznie aut dostawczych i ciężarowych. Jednak wymusiło to na wielu firmach transportowych wymianę floty pojazdów.

Na stan rynku aut osobowych w Polsce wpływ ma wiele czynników, jednak pewne organy zamierzają ukrócić jazdę zdezelowanymi maszynami lub samochodami pozbawionymi filtrów cząstek stałych czy katalizatorów.

Policja wraz z Inspekcją Transportu Drogowego zapowiada coraz częstsze kontrole spalin w samochodach. Urządzenie służące do kontroli pokaże, czy układ wydechowy samochodu jest w pełni sprawny. Oczywiście, za przekroczenie norm kierowca otrzyma mandat do 500 złotych, a funkcjonariusz będzie mógł zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu naruszającego przepisy związane z ochroną środowiska.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze