Policja inwestuje w auta elektryczne

Cztery samochody elektryczne zasiliły flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Z pierwszych w Polsce radiowozów na prąd skorzystają funkcjonariusze ze Szczecina i Szczecinka.

Szczecińskich policjantów będzie można niedługo zobaczyć w Nissanach Leafach. Jeden z nich zostanie przekazany do Wydziału Ruchu Drogowego KWP i będzie wykorzystywany do nadzoru bezpieczeństwa ruchu drogowego, a z kolejnych skorzystają policjanci Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie oraz Komendy Powiatowej w Szczecinku. Oprócz samochodów zostały kupione trzy naścienne stacje ładowania.

Wśród nowych radiowozów jest też Nissan e-NV200, który będzie wykorzystywany do przewozu psów służbowych, pracujących w Wydziale Prewencji KWP między innymi w ramach służby patrolowej. Nowe auta będą mogły wjeżdżać na tereny, gdzie zabronione jest korzystanie z silników spalinowych.

Koszt zakupu aut oraz stacji ładowania to 670 tysięcy złotych, z czego ponad 470 tysięcy to środki przekazane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. To już kolejna inwestycja w „elektryki”, którą dofinansował Fundusz. Do tej pory wsparł zakup 21 pojazdów elektrycznych i 9 stacji ładowania, za w sumie 3 mln zł (w tym prawie 2 mln zł dofinansowania).

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze