Poland National Team na Rajdzie Dakar 2013

11 grudnia w Champions Sport Bar & Restaurant w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie odbyła się konferencja dotycząca powołania Reprezentacji Polski w Rajdach Terenowych. Omawiano jej założenia, a także plany na najbliższy sezon - a w tym start w Rajdzie Dakar 2013.

W konferencji wzięli udział zawodnicy Poland National Team, między innymi: Krzysztof Hołowczyc, Rafał Sonik, Grzegorz Baran czy Dariusz Żyła oraz przedstawiciele Polskiego Związku Motorowego.
Reprezentacja Polski w Rajdach Terenowych powstała z inicjatywy Rafała Sonika, pierwszego Polaka na podium w Rajdzie Dakar, który do swojego pomysłu przekonał innych zawodników oraz Polski Związek Motorowy.

Reprezentacja ma za zadanie zjednoczyć polskich zawodników biorących udział nie tylko w Rajdzie Dakar, ale również innych imprezach off-roadowych. Jej celem jest budowanie pozytywnego wizerunku Polaków startujących w najtrudniejszych rajdach świata. Każdemu z zawodników jadących w barwach Poland National Team zależy również na propagowaniu wartości Reprezentacji Polski, popularyzacji rajdów cross-country i szkoleniu następców.

Członkowie Poland National Team
fot. Polski Związek Motorowy

„Doszliśmy do wniosku, że tego oczekują nasi kibice, że tego oczekujemy nawzajem od siebie. Współpracujemy na każdym rajdzie, dlaczego zatem nie mielibyśmy współpracować dla wszystkich Polaków? Jestem szczęśliwy i to jest już chyba realizacja naszego wspólnego marzenia. Projekt jest otwarty dla wszystkich zawodników – każdy, kto ma licencję PZM, każdy kto o Dakarze lub rajdach cross-country marzy i zachowuje się zgodnie z etyką zawodnika reprezentującego nasz kraj może do reprezentacji Polski przystąpić. Nasz projekt jest pierwszym tak otwartym dla wszystkich projektem sportowym w Polsce” – powiedział podczas konferencji Rafał Sonik.

„Wierzę, że to, co najlepsze jest jeszcze przed nami i bardzo bym chciał, żebyśmy jako zawodnicy mieli na naszych kaskach, czy kombinezonach biało-czerwoną flagę i godnie ją reprezentowali” – dodał Krzysztof Hołowczyc.

Podczas konferencji przedstawiono również oficjalny skład Poland National Team na Rajd Dakar 2013. Zawodnicy, których zobaczymy w biało-czerwonych barwach to:

· Rafał Sonik / quady / Yamaha Raptor 700
· Krzysztof Hołowczyc + Filipe Palmeiro (POR) / samochody / Mini All 4 Racing
· Piotr Beaupré + Jacek Lisicki / samochody / BMW X5 CC
· Adam Małysz + Rafał Marton / samochody / Toyota Hilux
· Grzegorz Baran + Bartłomiej Boba + Robert Jachacy / ciężarówki / MAN TG 4×4
· Dariusz Żyła + Pierre Calmon (FRA) / samochody / Mitsubishi Pajero
· Robert Jan Szustkowski Jr. + Jarosław Kazberuk + Wojciech Białowąs / ciężarówki / Mercedes Unimog U400 Rally

Szkoda, że wśród zawodników nie ma żadnych Pań. No cóż… może w przyszłym roku?  

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze