Podsumowanie VIII rundy Pucharu Kobiet Motocaina.pl

17 października 2010
W niedzielny poranek 17 października, na torze Niskie Łąki we Wrocławiu pojawiło się ponad 50 zawodników, gotowych do rywalizacji. Wśród nich nie zabrakło kobiet, które walczą w oddzielnej klasie o Puchar Kobiet Motocaina.pl. Pogoda dopisała, a nowa konfiguracja toru okazała się bardzo szybka.

Magda Becella
fot. Andrzej Browarny
Na VIII eliminacji Pucharu Kobiet Motocaina zameldowały się dwie stałe bywalczynie toru: Magdalena Becella i Aleksandra Czuryło-Wośko. Niestety obydwie zawodniczki nie wspominają tej rundy dobrze, ale mimo wszystko, każda z nich powiększyła swoje konto punktowe w klasyfikacji rocznej pucharu.

Magdalena Becella pokonała swoją rywalkę, a w klasie pojemnościowej zameldowała się na 6 miejscu, na 11 startujących zawodników. Jej start nie należał do tych udanych:
- Była nowa konfiguracja toru i świetna pogoda, ale był to mój najgorszy start! W dobrym wyniku tym razem przeszkodziły mi błędy...  Na pierwszym przejeździe wykręciłam całkiem dobry czas, lecz niestety potrąciłam dwie opony, a w drugiej pętli obróciło mnie i do tego doszły jeszcze kary czasowe - katastrofa. Czekam na kolejna rundę i szansę na poprawę - mówi Magda.  

Ola Czuryło - Wośko
fot. Andrzej Browarny
Aleksandra Czuryło-Wośko zajęła 9 miejsce w klasie 2, na 12 startujących zawodników i drugie w klasie kobiet. Ola nie jest zadowolona ze swojego wyniku:
- Nie byłam w dobrej dyspozycji fizycznej podczas zawodów z powodu nieprzespanej nocy. Wszystko z mojej strony wypadło źle, bo czułam się nie wyspana i bezsilna. Moje dwa przejazdy czasowo były bardzo podobne, choć mam wrażenie, że każde kółko w obu przejazdach było totalnie inaczej przejechane. Poskutkowało to bardzo odległą lokatą w klasie z której niestety nie jestem zadowolona - mówi Ola.

Zawodniczka zbiera siły na kolejną eliminację:
- Ostatnio w naszej klasie znowu zrobiło się tłoczniej więc i walka była ciekawsza, a mi tym razem kompletnie nie poszło. Cóż trzeba zapomnieć, przygotować się do kolejnej eliminacji i postarać się, by było lepiej! - podsumowuje zawodniczka.

Do końca sezonu pozostały 3 eliminacje Pucharu Kobiet Motocaina.pl, a liderką klasyfikacji pozostaje Magdalena Becella z 54 punktami na koncie. Za nią plasuje się, pauzująca Magda Jurek, która na koncie ma 42 punkty i mająca szansę na awans Aleksandra Czuryło - Wośko (30 punktów).

Kolejna okazja do zdobycia punktów i doświadczeń na torze nadarzy się 7 listopada. Już teraz serdecznie zapraszamy na zawody i treningi.

 Więcej informacji www.niskielaki.com.pl.

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!