Planujesz wakacje? Tam na pewno spotkasz drogówkę!

Planujesz wakacje? Tam na pewno spotkasz drogówkę!

29 czerwca 2020
Które odcinki dróg królowały w zestawieniu w tym roku? Jak zwykle te, które prowadzą w góry i nad Bałtyk. Sprawdzamy na których drogach możecie spotkać najczęściej drogówkę!
Loading module...

Absolutnym rekordzistą podczas długiego weekendu czerwcowego okazał się mazowiecki odcinek drogi krajowej nr 7, czyli popularna trasa wiodąca ze stolicy nad morze. Blisko 11% wszystkich kontroli zgłoszonych przez kierowców na drogach krajowych (w tym autostradach i ekspresówkach) między 10 a 14 czerwca pochodziło właśnie z tego odcinka!

Drugim w kolejności odcinkiem okazał się śląski odcinek krajowej jedynki, prowadzący w kierunku Szczyrku i Wisły. Z niego pochodziło blisko 8% wszystkich zgłoszeń z dróg krajowych. Pierwszą trójkę zamyka mazowiecki fragment DK2 w kierunku Międzyrzecza Podlaskiego. Ponad 5% zgłoszeń pochodziło właśnie z DK2.  Tuż za podium znalazł się także pomorski odcinek DK6 między Gdynią i Słupskiem, a także mazowiecki fragment  S8 - który kierowcy często wybierają w drodze na Mazury.

W pierwszej dziesiątce znalazły się także: mazowiecki odcinek S7 oraz małopolski odcinek DK7, czyli popularna trasa w kierunku Zakopanego, DK25 i S10 w województwie kujawsko-pomorskim (trasa nad morze), a także DK3 w województwie dolnośląskim prowadząca do Szklarskiej Poręby.

Źródło: NaviExpert

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!