Planujesz wakacje? Tam na pewno spotkasz drogówkę!

Które odcinki dróg królowały w zestawieniu w tym roku? Jak zwykle te, które prowadzą w góry i nad Bałtyk. Sprawdzamy na których drogach możecie spotkać najczęściej drogówkę!

Absolutnym rekordzistą podczas długiego weekendu czerwcowego okazał się mazowiecki odcinek drogi krajowej nr 7, czyli popularna trasa wiodąca ze stolicy nad morze. Blisko 11% wszystkich kontroli zgłoszonych przez kierowców na drogach krajowych (w tym autostradach i ekspresówkach) między 10 a 14 czerwca pochodziło właśnie z tego odcinka!

Drugim w kolejności odcinkiem okazał się śląski odcinek krajowej jedynki, prowadzący w kierunku Szczyrku i Wisły. Z niego pochodziło blisko 8% wszystkich zgłoszeń z dróg krajowych. Pierwszą trójkę zamyka mazowiecki fragment DK2 w kierunku Międzyrzecza Podlaskiego. Ponad 5% zgłoszeń pochodziło właśnie z DK2.  Tuż za podium znalazł się także pomorski odcinek DK6 między Gdynią i Słupskiem, a także mazowiecki fragment  S8 – który kierowcy często wybierają w drodze na Mazury.

W pierwszej dziesiątce znalazły się także: mazowiecki odcinek S7 oraz małopolski odcinek DK7, czyli popularna trasa w kierunku Zakopanego, DK25 i S10 w województwie kujawsko-pomorskim (trasa nad morze), a także DK3 w województwie dolnośląskim prowadząca do Szklarskiej Poręby.

Źródło: NaviExpert

Najnowsze

Porsche Experience wraca na tor. Nowością będą jazdy testowe Porsche Taycan

Po kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa, na tor w Kamieniu Śląskim powraca cykl Porsche Experience. Tegoroczną nowością są oczywiście jazdy testowe Porsche Taycan, pierwszym całkowicie elektrycznym samochodem sportowym ze Stuttgartu-Zuffenhausen.

Tor w Kamieniu Śląskim już czwarty rok z rzędu zamienia się w oficjalne Porsche Experience Center, dołączając do prestiżowej grupy obiektów na całym świecie, wśród których są m.in. legendarne Hockenheim Ring, Circuit de la Sarthe w Le Mans czy brytyjski Silverstone. W tym roku pierwszą turę szkoleń trzeba było nieco przesunąć wskutek lockdownu wprowadzonego z powodu pandemii. Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, druga tura odbędzie się już zgodnie z tradycją na przełomie sierpnia i września.

Porsche Experience wraca na tor. Nowością będą jazdy testowe Porsche Taycan

Szkolenia kierowane są nie tylko do właścicieli samochodów Porsche – może wziąć w nich udział każdy, kto chce podnieść swoje kwalifikacje za kierownicą, przesunąć własne limity i z bliska poznać DNA kultowej marki z Zuffenhausen. A przy okazji przeżyć niezapominaną przygodę i podzielić się emocjami z innymi miłośnikami sportowych samochodów. W tym roku do dyspozycji uczestników będzie ponad 30 aut, czyli niemal cała gama modelowa Porsche. Nie lada gratką będzie moduł szkoleniowy wykorzystujący najmocniejszą wersję nowego elektrycznego modelu – Porsche Taycan Turbo S.

Porsche Experience wraca na tor. Nowością będą jazdy testowe Porsche Taycan

Na prostej startowej (liczącej w pełnej konfiguracji toru 730 metrów) będzie można w praktyce doświadczyć mocy elektrycznych silników, która w tym modelu sięga 761 koni mechanicznych i pozwala rozpędzić do setki ponaddwutonowe auto w niespełna trzy sekundy. Liczne zakręty Silesia Ring pozwolą z kolei poznać znakomite właściwości jezdne Porsche Taycan, który świetnie trzyma się toru jazdy między innymi dzięki punktowi ciężkości położonemu niżej niż w modelu 911.

Porsche Experience wraca na tor. Nowością będą jazdy testowe Porsche Taycan

Nad uczestnikami czuwa zespół ośmiu instruktorów – nie tylko profesjonalistów w zakresie szkolenia z bezpiecznej i sportowej jazdy, ale również utytułowanych zawodników startujących w sportach motorowych. Także lokalizacja Porsche Experience Center Silesia Ring reprezentuje najwyższe standardy – tor wyścigowy Silesia Ring należy do najnowocześniejszych tego typu obiektów w naszym kraju i ma aż siedem różnych konfiguracji. Dodatkowym atutem toru jest dogodne położenie, zaledwie 8 km od autostrady A4 oraz maksymalnie 4,5 godziny drogi od pięciu europejskich stolic. Na terenie obiektu znajduje się specjalny pawilon Porsche, w którym uczestnicy będą mogli w komfortowych warunkach odpocząć pomiędzy poszczególnymi aktywnościami.

Najnowsze

Nieprzypilnowane dziecko wbiegło prosto pod auto. Reakcja matki bezcenna

O tym, że małe dzieci potrafią być nieobliczalne, wie każdy rodzic. Ale nie każdy potrafi nad nimi zapanować, a później zrozumieć swój błąd.

Kierująca samochodem z kamerą jechała po uliczce osiedlowej między blokami. Nagle zza jednego z zaparkowanych aut wybiegło jej pod koła małe dziecko. Niewielka prędkość i natychmiastowa reakcja pozwoliły uniknąć nieszczęścia.

Trzyletnie dziecko wypadło z samochodu po kolizji!

Autorka nagrania była wyraźnie poruszona tą sytuacją i perspektywa potrącenia dziecka, zauważalnie ją zestresowała. Opuściła szybę, żeby zwrócić uwagę matce, ale zamiast słowa „przepraszam” usłyszała… pretensje pod swoim adresem!

Bezmyślny policjant prawie doprowadził do karambolu! Nie wszyscy zdążyli zahamować

Wypowiedź niefrasobliwej matki nie jest do końca zrozumiała, ale najwyraźniej zarzuca kierującej, że ta powinna jeździć wolniej i ostrożniej. Jakby nie taki właśnie styl jazdy uchronił jej dziecko przed potrąceniem! Autorka nagrania zaznacza, że widoczna na wideo uliczka nie jest objęta strefą zamieszkania.

Najnowsze

Transport był o wiele za duży – aż uszkodził bramki na autostradzie!

Kierowca ciężarówki, którą przewoził maszynę budowlaną, uszkodził dach stanowiska kasowego punktu poboru opłat. Nie było to jedyne jego przewinienie.

Za szeroki, za długi i bez ważnego zezwolenia na przejazd nienormatywny był transport maszyny budowlanej, skontrolowany przez dolnośląską Inspekcję Transportu Drogowego. O pomoc inspektorów poprosili policjanci z komisariatu w Oławie, którzy w zatrzymali ciężarówkę w punkcie poboru opłat Brzezimierz na autostradzie A4. Policjanci poinformowali, że kierowca ciężarówki uszkodził dach punktu kasowego w trakcie przejazdu przez bramki.

Jechał przeciążonym zestawem. Ale tylko o 39,15 tony

Kontrola ITD wykazała poważne usterki techniczne – z ciężarówki wyciekały płyny eksploatacyjne. Pojazd miał ponad 4,3 m wysokości i 3,3 m szerokości, przekroczono zatem dopuszczalne w tym zakresie normy. Kierowca okazał zezwolenie na przejazd nienormatywny, ale utraciło ono swoją ważność.

Tak się bał kontroli, że porzucił ciężarówkę i uciekł do lasu

Inspektorzy zakazali dalszej jazdy do czasu uzyskania właściwego zezwolenia oraz usunięcia wad technicznych. Przewoźnika czeka spory wydatek – ITD wszczęła wobec niego dwa postępowania administracyjne. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, kierowca został ukarany przez policję mandatem karnym.

Najnowsze

„Naprawił” pojazd odłączając przewody hamulcowe i ruszył w drogę

Popękane tarcze hamulcowe w białoruskiej ciężarówce stanowiły poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Kierowca wiedział o usterce. Zamiast skierować pojazd do serwisu, odłączył przewody hamulcowe i ruszył w drogę.

Pojazd należący do białoruskiego przedsiębiorcy zatrzymali inspektorzy ITD, którzy prowadzili rutynowe kontrole na drodze ekspresowej S7 w okolicy Miłomłyna (powiat ostródzki).

Unieruchomił auto, żeby uniknąć kontroli, ale funkcjonariusze przyszli mu „z pomocą”

W trakcie sprawdzania stanu technicznego pojazdu zauważyli znaczne pęknięcie na tarczy hamulcowej przy jednym z kół naczepy ciężarowej oraz pęknięcie tarczy hamulcowej na kole ciągnika siodłowego. Przewody hamulcowe w naczepie były odłączone. Kierowca przyznał, ze sam je odłączył z uwagi na uszkodzoną tarczę hamulcowa.

Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne niesprawnych pojazdów. Do czasu wymiany uszkodzony tarcz hamulcowych i podłączenia przewodów w jednym z kół, ITD zakazała dalszej jazdy. Kierowcę ukarano mandatem karnym, a wobec przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 4 tys. zł.

Najnowsze