Pieszy kopnął w samochód. Miał powód?

Agresja nie jest nigdy właściwą reakcją, szczególnie na drodze. Warto jednak zwrócić uwagę na to, co ja wywołało.

Kierowca busa zachował się niewłaściwie, co widać na samym początku. Chciał skręcić w prawo korzystając z zielonej strzałki, ale przed nim stał inny samochód. Powinien więc poczekać przed skrzyżowaniem, lecz on zatrzymał się na przejściu dla pieszych.

Po chwili pojawił się pieszy, który ominął busa z przodu i poszedł dalej. Szybko jednak wrócił, kopnął pojazd i zaczął coś tłumaczyć. Możemy domyślać się, że zwrócił jakoś uwagę kierowcy na blokowanie przejścia, a kierowca lub pasażer prawdopodobnie coś mu odkrzyknęli, więc pieszy zawrócił. Nie pochwalamy oczywiście takiego agresywnego zachowania, ale warto pamiętać o przepisach oraz o tym, żeby nie utrudniać życia innym uczestnikom ruchu.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Ale pieszy wszedł na pulsujacym zielonym. Widać ewidentnie że światło zmienia się na czerwone gdy pieszy nawet do doszedł do środka jezdni. Więc przeszedł na czerwonym możliwe że zwrócono mu na to uwagę a ten niszczy mienie. Powinni go zatrzymać i wezwać policję. Debil powinien pokryć z własnej kieszeni ewentualne uszkodzenia.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

§98 ust. 2. Sygnały świetlne dla pieszych nadawane przez sygnalizator S-5 oznaczają:
1) sygnał zielony – zezwolenie na wejście na przejście dla pieszych, przy czym sygnał zielony migający oznacza, że za chwilę zapali się sygnał czerwony i pieszy jest obowiązany jak najszybciej opuścić przejście,
2) sygnał czerwony – zakaz wejścia na przejście. A więc kolego, pieszy mógł przejść przez przejście

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze