Pieszy będzie pierwszy – rewolucja w przepisach

Już za dwa lata mogą wejść nowe przepisy ruchu drogowego, które wprowadzą rewolucję w postrzeganiu pieszych. Kierowcy będą musieli zmienić swoje przyzwyczajenia, ale z pewnością nowe przepisy poprawią bezpieczeństwo.

Projekt nowelizacji kodeksu drogowego w tej kwestii złożyli jakiś czas temu posłowie PO. Wcześniej został on pozytywnie zaopiniowany przez sejmową komisję infrastruktury.

Zmiana przepisów ma polepszyć sytuację pieszych. Dotychczas pierwszeństwo należało do pieszego w momencie, gdy znajdował się już na drodze. Według nowych przepisów będzie je miał w momencie oczekiwania przed pasami, oprócz sytuacji gdy przejeżdża tramwaj. Jednak mimo wszystko przepisy będą obligować pieszego do zatrzymania się i sprawdzania, czy kierowca ustępuje pierwszeństwa. Po stronie kierowcy będzie spoczywał obowiązek ustąpienia pierwszeństwa i pozwolenia pieszemu na wejście na drogę. Kierowca, który nie zastosuje się do tego przepisu będzie karany wykroczeniem. 

Do wejścia przepisów w życie pozostało jeszcze trochę czasu. Jeżeli wszystko pójdzie z planem to stanie się to nie wcześniej jak w 2017 roku.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze