motocaina.pl logo

Piesi bezmyślnie weszli prosto pod samochód

06 maja 2019
1
9
To tak zwany „film ku przestrodze”. Obejrzyjcie go bardzo uważnie, kilka razy. Tak właśnie głupotą i bezmyślnością ludzie robią sobie krzywdę.

Cały wypadek rozgrywa się od około 0:50. Samochód ciężarowy zbliża się do przejścia dla pieszych i zatrzymuje się, żeby ustąpić im pierwszeństwa. Pieszy stojący po lewej stronie to zauważa, a jego towarzyszka bez przerwy wpatruje się w telefon. Oboje ruszają, prosto pod nadjeżdżającego Opla, którego widać było od dawna.

Piesi de facto nie weszli pod samochód. Na tyle późno wtargnęli na przejście, że odbili się od jego boku. Obejrzyjcie to nagranie kilka razy. Pojazd z kamerą zaczyna zwalniać przed przejściem, aby przepuścić pieszych, chociaż nie ma takiego obowiązku. Jego intencji może nie odczytać kierowca jadący z naprzeciwka i porusza się swoim tempem, ponieważ ma pierwszeństwo przed pieszymi stojącymi na chodniku. A piesi nawet nie zerknęli czy nie nadjeżdża inny samochód - po prostu weszli na jezdnię.

Komentarze

Bolo
07 maja 2019 10:22
To standard..Młode debile ze smarkfonami
Pieszy > Bolo
07 maja 2019 16:52
Debilem, takim samym jak kierowca tego samochodu jesteś TY! na przejściu już była kobieta z prawej strony a kierowca zbliżający się do przejścia powinien zachować szczególną ostrożność!
Tymon > Pieszy
07 maja 2019 17:02
art. 26 Prawa o ruchu drogowym 1) Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.
Kacper > Tymon
07 maja 2019 19:27
Witam. Rozumiem że wedle prawa pieszy nie musi zachować szczególnej ostrożności. Droga to nic innego jak obopolna współpraca.
Kama
07 maja 2019 12:53
Masakra. Ciekawe co tak interesującego było w tym telefonie, ze warto było stracić zdrowie. Mam nadzieje, ze przeżyli ten wypadke
seba
19 maja 2019 15:07
Co za deblu pisał ten artykuł ...kierowca miał pierwszeństwo... , ...odbili się tylko od boku... Kurwa zostali potraceni !!!
K > seba
20 maja 2019 07:53
Też czytam i nie mogę się nadziwić pseudo inteligencji autora. "Pojazd z kamerą zaczyna zwalniać przed przejściem, aby przepuścić pieszych, chociaż nie ma takiego obowiązku. Jego intencji może nie odczytać kierowca jadący z naprzeciwka i porusza się swoim tempem, ponieważ ma pierwszeństwo przed pieszymi stojącymi na chodniku" Autor pewnie też nie odczytuje intecji na drodze dwupasmowej jednokierunkowej i gdy auto np. na lewym pasie przepuszcza pieszych , przelatuje prawym, bo przecież mógł nie odczytać intencji...
Janek