Pierwszy w kraju elektryczny pojazd dla logistyki już niedługo trafi do sprzedaży!

Polska znajduje się obecnie na początkowym etapie wdrażania elektromobilności. Nadszedł czas na pierwszy samochód elektryczny, który dedykowany jest logistyce. Jaki jest Elimen E-VN1?

Ochrona środowiska to jedno z największych i najpilniejszych wyzwań, przed którym stoi obecne społeczeństwo. Zwiększająca się świadomość ekologiczna sprawia, że trend elektryfikacji transportu staje się coraz silniejszy. Elimen E-VN1, pierwszy na krajowym rynku elektryczny samochód dedykowany branży logistycznej, opracowany przez spółkę z portfela Grupy, ma trafić do sprzedaży już pod koniec 2019 r. 

Pierwszy w kraju elektryczny pojazd dla logistyki
Elimen City to producent pierwszego na krajowym rynku, dedykowanego branży logistycznej, elektrycznego pojazdu ciężarowego Elimen E-VN1. Koszt przejechania nim 100 km to jedynie 7 zł. Na jednym ładowaniu pojazd może pokonać dystans nawet 300 km. Całkowita powierzchnia ładowni to 4 m3, a maksymalna ładowność sięga 800 kg. Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem w kraju, jak i zagranicą. Auto ma trafić do sprzedaży pod koniec 2019 r. 

Elektryczny rallycross? Takie rzeczy tylko w Polsce
Elimen Racing zaprojektował i przetestował prototyp elektrycznego samochodu do rallycrossu E-RX1. Auto bazuje na seryjnym Fordzie i przyspiesza do 100 km/h w mniej niż 4 sek. Pojazd ma napęd RWD 4×4, a moc, jaką osiąga przy wadze własnej 1150 kg, to 440 km. Maksymalny moment obrotowy silnika to 350 Nm. Czas ładowania samochodu E-RX1 to tylko 12 min. 

Obecnie Elimen Racing pracuje nad uruchomieniem pierwszej na świecie ligi Rallycrossu Elektrycznego, na którą, otrzymał już akredytację Polskiego Związku Motorowego.

 

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze