Pierwszy całkowicie elektryczny model Cupry już w 2021 roku - potwierdzone!

Pierwszy całkowicie elektryczny model Cupry już w 2021 roku - potwierdzone!

09 lipca 2020
Nowy, elektryczny model Cupry rozpędzi się do 50 km/h w zaledwie 2.9 sekundy, a dzięki akumulatorowi o pojemności 82 kWh, zapewni zasięg do 500 km. Podczas konferencji prasowej transmitowanej z Casa Seat, producent potwierdził, że premiera tego modelu będzie już w 2021 roku.

Za główny cel projektanci el-Borna obrali zapewnienie sportowej dynamiki. Samochód osiąga prędkość 50 km/h w zaledwie 2,9 sekundy. Specjalnie dla tego modelu opracowano nową wersję systemu adaptacyjnego zawieszenia (DCC Sport) opartego na platformie MEB.

Cupra el-Born będzie oferować najnowocześniejsze technologie, takie jak m.in. wyświetlacz Head-Up z rozszerzoną rzeczywistością. Pojazd będzie w stanie przejechać do 500 km po jednym ładowaniu dzięki wysokowydajnemu akumulatorowi 77 kWh (82 kWh brutto). Natomiast funkcja szybkiego ładowania oznacza, że Cupra el-Born skumuluje energię potrzebną do pokonania 260 km w zaledwie 30 minut.

Premiera samochodu planowana jest na 2021 rok. Elektryczny pojazd CUPRY będzie produkowany w fabryce w niemieckim Zwickau.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!