Picie wody podczas jazdy Teslą – trudne zadanie

Tesla Model S P90D to wybitnie szybki samochód. Pewien Amerykanin postanowił zrobić ciekawy eksperyment "wykorzystując" do niego dwójkę dzieci.

Elektryczna Tesla podczas jazdy w trybie „Ludicrous” ma niespotykane w innych samochodach przyspieszenie od 0 do 100 km/h, które trwa zaledwie 2,8 sekundy. Maksymalna moc silnika wzrasta wtedy do 762 KM, a cały moment obrotowy ląduje niemal od razu na koła.

We wspomnianym doświadczeniu wzięła udział dwójkę dzieci, których jedynym zadaniem było napicie się wody z kubka. Jednak nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Szczególnie, gdy auto przyspiesza. Okazuje się, że woda zamiast trafiać do gardła, ląduje w nosie – tak podsumowała eksperyment córka kierowcy.

W czasie tego doświadczenia przeprowadzono dwie próby. Zobaczcie, czy dzieciakom udało się w końcu napić. 

Najnowsze

Ken Block zapowiada kolejną Gymkhanę!

Ta saga szybko się nie skończy. Ken Block zapowiedział właśnie dziewiąty epizod Gymkhany. Zobaczcie, czym tym razem zamierza zaskoczyć świat.

W Gymkhana NINE wystąpi nowy Ford Focus RS RX. Maszyna została specjalnie zaprojektowana dla Kena Blocka, żeby mógł startować w serii World Rallycross. Pojazd będzie sprawdzany poza torem wyścigowym, ale nie będzie dla niego taryfy ulgowej. 

Poprzednie produkcje Kena Glocka były kręcone w Los Angeles i Dubaju, a wszystko wskazuje na to, że najnowsza seria wraca do korzeni. Pierwsze kadry pokazują opuszczone torowiska w okolicach Nowego Jorku. 

Zobaczcie pierwsze ujęcia. Jedno jest pewne. Na pewno nie zabraknie efektownych scen.

Najnowsze

Ducati uczciło ofiary 9/11

Podczas wyścigu, który odbył się w ten weekend na torze New Jersey Motorsports Park, jedna z ekip przygotowała specjalne oklejenie dla swojego motocykla.

Dzisiaj obchodzimy smutną, piętnastą rocznicę tragedii związanej z jedenastym września. Podczas serii wyścigowej MotoAmerica na torze w New Jersey jedna z maszyn została oklejona w taki sposób, żeby upamiętnić ofiary i bohaterów z tamtego niezwykle smutnego dnia. 

Corey Alexander, który startuje w ramach ekipy #RideHVMC Freeman Racing Ducati na motocyklu Panigale R „Engine No. 23”. Jednoślad pomalowano w barwach nawiązujących do oddziału straży pożarnej z Nowego Jorku. Charakterystyczny żółto-biały motyw z godłem pojawił się nie tylko na motocyklu, ale również na sportowym kombinezonie kierowcy.

Zespół wyścigowy sprzedaje również koszulki nawiązujące do tego wydarzenia. Dochody ze sprzedaży zamierza przeznaczyć na fundację 9/11 Memorial Foundation.

Najnowsze

Valerie Thompson najszybszą motocyklistką!

Próba bicia rekordu odbyła się na początku września na wyschniętym jeziorze Bonneville. Valerie Thompson przekroczyła rekordową barierę 483 km/h.

Do tej pory Valerie Thompson była kierowcą wyścigowym startującym w serii NHRA Pro Stock. Teraz do swoich osiągnięć może doliczyć tytuł najszybszej motocyklistki na świecie. Pierwszego września podczas imprezy Bonneville Motorcycle Speed Trials odbyła się próba bicia rekordu. 

Valerie zasiadła za kierownicą maszyny o nazwie „7” Streamliner zaprojektowanej przez Danis Manninga. Podczas trzech przejazdów średnia prędkość, jaką udało się osiągnąć to 489 km/h. Co więcej, podczas jednej z prób bolid rozpędził się do 503,7 km/h poprawiając tym samym rekord imprezy.

„Marzyłam o tym odkąd rozpoczęłam moją przygodę z wyścigami. Nie byłoby to możliwe bez Dennisa Maninnga i właścicieli teamu, Johna Lansa i Joe Harralsona. Nawet nie wiem jak podziękować wszystkim członkom ekipy za ciężką pracę podczas przygotowań i samej próby” – odpowiedziała z wielkim entuzjazmem nowa rekordzistka.

Nie jest to pierwszy rekord należący do Valerie. Wcześniej zdobyła jeszcze siedem innych rekordów i jest też członkiem prestiżowych klubów skupiających kierowców, którzy przekroczyli prędkość 200 mph (ok. 322 km/h). Impreza Bonneville Motorcycle Speed Trials to jedna z najważniejszych imprez w Ameryce Północnej skupiająca miłośników bicia rekordów.

 

Najnowsze

„Kapitan Powolniak” dostaje mandat za prędkość

James May, była gwiazda Top Gear, znany jest ze swego powściągliwego stosunku do pedału gazu w samochodzie. Kilka tygodni temu dostał mandat za prędkość po kilkuset przejechanych metrach.

Brytyjski dziennikarz znany jest z umiłowania do jednośladów. Pod koniec sierpnia odebrał z londyńskiego salonu nowy motocykl – Honda CBR600RR. Szybki jednoślad tak bardzo zachęcił go do mocniejszego przekręcenia manetki, że po kilkuset przejechanych metrach został zatrzymany przez policję. Powodem była nadmierna prędkość.

Kilka dni temu wrzucił na swój profil na Twitterze wycinek mapy, na którym zaznaczył trasę przejazdu, a całość skomentował słowami: „Aktualizacja zarzutów w sprawie przekroczenia prędkości. Jest mi wstyd. To był porządny policjant, nie będę robił problemów”.

Podczas rozmowy z mediami James May tłumaczył, że dobrze zna odcinek drogi na którym się poruszał. Dodał też, że wcześniej było tam ograniczenie prędkości do 40 mil na godzinę. Tymczasem aktualny znak wskazywał 30 mil na godzinę. May nie przyznał się do prędkości, z jaką się przemieszczał na motocyklu.

Wszystko wskazuje na to, że jechał dość szybko. Tym bardziej, że Honda CBR600RR to dość szybka maszyna. Wyposażona w czterocylindrowy silnik o pojemności 600 cm3 rozwija moc 120 KM. Według brytyjskich przepisów może wylądować na kursie uświadamiającym konsekwencje przekracza prędkości.

 

 

Najnowsze