Peugeot wjechał wprost pod nadjeżdżające BMW

To krótkie nagranie pokazuje jak dochodzi do wielu wypadków, których nie dało się przewidzieć, ani uniknąć.

Sznur samochodów na przeciwległym pasie zawsze powinien wzbudzać w nas czujność. Nigdy nie wiemy czy spomiędzy samochodów nie wyjdzie jakiś niefrasobliwy przechodzień, albo nie wyjedzie samochód z niewidocznej, bocznej uliczki.

Jak pokazuje to nagranie, czasami nawet nieduża prędkość, czujność oraz refleks nie pomogą. Czasami trafi się ktoś, kto, jak ten kierowca Peugeota, wyjedzie na drogę nie zastanawiając się nad tym, czy nie wymusi na kimś pierwszeństwa.

Najnowsze

Dachowanie auta na „skrzyżowaniu śmierci”

Pozornie niegroźne skrzyżowanie ma budzącą grozę nazwę, sugerującą dużą liczbę wypadków. Czy właśnie takich, jak ten?

Oglądając przebieg tego wypadku trudno pojąć jak mogło do niego dojść. Volkswagen Caddy miał dobrą widoczność, przed sobą znak „ustąp pierwszeństwa przejazdu” oraz linię wyznaczającą miejsce, w którym powinien się zatrzymać. Fiat Seicento nie jechał szybko i był na skrzyżowaniu, zanim jeszcze kierowca żółtego pojazdu dojechał do wspomnianej linii.

Kierujący Volkswagenem musiał więc patrzeć w inną stronę i dlatego uderzył w Fiata, którego kierowca próbował odzyskać kontrolę nad autem. Nie udało mu się wyjść z opresji i samochód podskoczył na krawężniku, przewrócił się na bok, a następnie na dach.

Znacie to skrzyżowanie? Wiecie dlaczego dochodzi na nim do tak wielu wypadków? Z naszej perspektywy jego problemem jest to, że układem przypomina rondo, ale nim nie jest. Ruch okrężny z pewnością poprawiłby sytuację.

https://www.youtube.com/watch?v=r6AvDPfNgxo

Najnowsze

Fiat 500X przeszedł face lifting

500X został odświeżony stylistycznie i technologicznie. Model jest liderem w segmencie SUV we Włoszech, a w Europie znajduje się w pierwszej piątce nieprzerwanie od 2016 roku.

Oferowane w standardzie nowe światła do jazdy dziennej i reflektory tylne LED zapewniają bardziej nowoczesny wygląd, współgrając z najnowszymi elementami stylistycznymi wprowadzonymi w rodzinie 500. Ponadto, na zamówienie dostępne  są nowe reflektory Full LED, wykonane we współpracy z Magneti Marelli, które świecą jaśniej o 20% niż ksenonowe oferowane w poprzednim modelu. Nowa wersja Urban oferuje zmieniony przedni i tylny zderzak, a odmiany City Cross i Cross posiadają nowe osłony na zderzakach.

Wnętrze dostępne jest w siedmiu różnych wersjach wykończenia – stworzonych poprzez połączenie różnych rodzajów tkanin, skóry, elementów wykończenia i kolorów – oferuje szeroki wybór regulacji foteli i pojemny bagażnik. Jedną z najważniejszych nowości są  nowe zegary oferującymi bardziej czytelną grafikę, a także nowa kierownica.

Zmodernizowany 500X jest pierwszym modelem marki Fiat, w którym zastosowano nową rodzinę silników benzynowych z turbodoładowaniem. Są one zgodne z normą Euro 6D-TEMP i wyposażone w filtr cząstek stałych dla silników benzynowych GPF. Dostępne są w dwóch konfiguracjach: 1-litrowy trzycylindrowy silnik oferujący moc 120 KM i 190 Nm maksymalnego momentu obrotowego, współpracujący z sześciostopniową manualną skrzynią biegów oraz 1,3-litrowy czterocylindrowy silnik o mocy 150 KM i momencie obrotowym wynoszącym 270 Nm, w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów z  podwójnym suchym sprzęgłem DDCT –  oba z napędem na przednie koła.

https://www.youtube.com/watch?v=yCuBSRfuHoc

Ponadto gamę silników benzynowych  nowego 500X uzupełnia 1.6 E-Torq o mocy 110 KM, połączony z manualną skrzynią biegów i napędem na przód, który został odświeżony, aby spełniać wymogi normy Euro 6D.

Model może być również wyposażony w dwa silniki Diesla. 1.6 MultiJet II o mocy 120 KM występuje w połączeniu z manualną skrzynią biegów lub automatyczną DDCT z podwójnym sprzęgłem, z napędem na przednia oś, a 2-litrowy MultiJet II o mocy 150 KM z dziewięciobiegową skrzynią automatyczną i napędem na cztery koła.

Najnowsze

Lidia Popiel będzie jeździła Renault Megane R.S.

Lidia Popiel, fotografka i wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej, będzie jeździła Renault Megane R.S. Od dawna wspiera ona wybrane projekty Renault Polska.

Lidia Popiel jest fotografką i wykładowczynią na Wydziale Fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Pełni również funkcję redaktor naczelnej magazynu internetowego PhotoCulture.pl Została uznana za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. Angażuje się w akcje społeczne. Była członkiem jury podczas dotychczasowych edycji konkursu dla młodych projektantów Renault Passion for Design & Innovation.

Lidia Popiel jest silną marką i wspaniałą osobowością. Współpracujemy na różnych polach od wielu lat, a kontrakt ambasadorski jest uwieńczeniem tej relacji. Łączy nas zamiłowanie do estetyki, pięknego designu, a także życia z pasją – mówi Agata Szczech, Dyrektor Komunikacji Renault Terytorium East.

Lidia Popiel będzie jeździła Renault Megane R.S. w kolorze Biała Perła.

Zakochałam się w nowej linii stylistycznej aut Renault. A Megane R.S. od razu urzekł mnie nadzwyczajną mocą i swoim sportowym designem – już same kształty i wykorzystane materiały wskazują na niezwykłe doznania, które ten samochód oferuje. Cieszę się, że będę mogła spędzić więcej czasu za jego kierownicą – mówi Lidia Popiel.

Najnowsze

Renault Arkana na pierwszych zdjęciach

Renault na salonie samochodowym w Moskwie zaprezentowało showcar Arkana - crossovera coupe, będącego zapowiedzią nowego modelu przeznaczonego na światowe rynki. Design ma być mocnym atutem tego modelu.

Segment C jest obecnie najbardziej dynamicznie rozwijającym się segmentem na rynku motoryzacyjnym i jednocześnie najbardziej konkurencyjnym, w szczególności jeśli chodzi o SUV-y. Potrzeby klientów stają się coraz bardziej zróżnicowane. Renault Arkana chce odpowiedzieć na nie, łącząc elegancję coupe z solidnością SUV-a.

Obrazuje to zwiększony prześwit, poszerzone nadkola i 19-calowe obręcze kół. Wysoką dolną część nadwozia i ścięty dach wzbogacają chromowane boczne listwy i panoramiczny dach.

Showcar Arkana jest unikatowym crossoverem coupe, który idealnie łączy klasyczną elegancję z siłą SUV-a. Wyposażyliśmy go we wszystkie atrybuty właściwe marce Renault, obdarzając go muskularną stylistyką, siłą i zmysłowością we francuskim stylu. – powiedział Laurens van den Acker – dyrektor ds. designu przemysłowego Renault.

Nowy model będzie produkowany i sprzedawany w wielu krajach świata, w pierwszej kolejności w Rosji już w 2019 roku. W dalszej kolejności Renault Arkana będzie produkowane i dystrybuowane na terenie Azji i w innych częściach świata. Ten sam unikatowy design zostanie odpowiednio dostosowany do oczekiwań lokalnych rynków.

Najnowsze