Peggy Llewellyn - legenda w Drag Racing

Peggy Llewellyn - legenda w Drag Racing
Peggy Llewellyn to pierwsza czarnoskóra motocyklistka na świecie, która wygrała motocyklowe zawody Drag Racing w 1997 roku.

Peggy Llewellyn - legenda w Drag Racing
Peggy Llewellyn ma meksykańsko-jamajskie korzenie, a miłością do motoryzacji zaraził ją ojciec, który prowadził sklep samochodowy, a następnie motocyklowy. Od dziecka miała możliwość jeżdżenia motocyklami, jak i jej brat, który później zaczął startować w zawodach. Peggy go wspierała, jednak w pewnym momencie sama zapragnęła robić to samo. Początkowo rodzina nie brała na serio jej pomysłu, jednak ona startowała uparcie, aż przekonały ich jej doskonałe czasy w rywalizacji.

Peggy Llewellyn - legenda w Drag Racing
Peggy Llewellyn stała się legendą Drag Racing, dzięki wygranemu wyścigowi NHRA POWERade na torze w Dallas w 2007 roku. Wtedy okrzyknięto ją pierwszą czarnoskórą motocyklistką, która wygrała motocyklowe zawody. To był też jej najlepszy sezon - zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i zajmowała najwyższą pozycję dla kobiet w klasie Pro Stock Motorcycle.

W kolejnych latach stworzyła swój mały, kobiecy zespół wyścigowy i nadal stara się szukać sponsorów, by ułatwić innym kobietom realizację marzeń o startach w profesjonalnych zawodach, poprzez szkolenia, warsztaty czy wsparcie rzeczowe.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.