Parkuje na buspasie, „bo przecież ma awaryjne”

Co zrobić, kiedy potrzebujesz się na chwilę zatrzymać, ale nie masz gdzie tego zrobić? Dla wielu kierowców rozwiązanie jest proste - uważają, że włączając światła awaryjne mogą bezkarnie zatrzymać się w każdym, niedozwolonym miejscu.

Nagranie pochodzi z kamery autobusu komunikacji miejskiej w Warszawie. W teorii przejazd autobusu w tym miejscu powinien być zupełnie bezproblemowy, ponieważ kierowca ma do dyspozycji buspas. Buspas, który inni kierujący traktują jak parking.

Widzimy stojący na nim autokar, a kawałek dalej dwa samochody, które zaparkowały na przystanku. Z BMW szybko wysiadła pasażerka i auto odjechało, ale Lexus stał dalej. Kierowca tego samochodu zupełnie się nie przejmuje, że utrudnia ruch i łamie prawo, tylko spokojnie pali papierosa. Na dźwięk klaksonu wysiada jednak zdenerwowany, mówiąc, że „miał awaryjne” oraz pytając kierowcę autobusu „w czym ma problem”. To bardzo kulturalne zachowanie, szczególnie w wykonaniu kogoś w pełni przekonanego do tego, że przepisy go nie dotyczą.

Otwarte pozostaje pytanie czy po tym udowodnieniu własnych racji, kierowca Lexusa nadal blokowałby autobus. W tym momencie jednak przyszło jego dwóch kolegów, którzy wsiedli do samochodu i odjechali.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Debilizm totalny brak kultury tylko ham który kupi samochód za kartofle tak się zachowuje

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

I co z tego… Wielkie mi co… Drobnostkowość, małostkowość i zaściankowość. Tym właśnie charakteryzuje się większość Polaków. Przypieprzać się do każdego o byle co i wciskać nos w nie swoje sprawy… Żenada…

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Panowie policjanci z radiowozu nie interesowali się niewłaściwym parkowaniem ponieważ jechali na interwencję łapać 90letnią staruszke nielegalnie sprzedającą pietruszkę

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

A obok radiowóz przejechał w tempie patrolowym i nic

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Polaki buraki

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Mandat dla tego jegomościa, jest przecież dowód rzeczowy czyli film.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze