Parking tylko dla pań

Czego potrzebują kobiety, aby prawidłowo parkować przy centrach handlowych wg ich właścicieli? Dużo przestrzeni, lustra i dla wygody miejsca parkingowe na najniższym piętrze. Takie standardy zaoferowała paniom poznańska Galeria Malta na pierwszym w Polsce parkingu tylko dla kobiet.

fot. Motocaina

Podobno kobiety najchętniej parkują na najniższych poziomach galerii, więc właśnie dlatego, centrum handlowe Malta podjęło decyzję o zorganizowaniu na piętrze \”zero\” parkingu tylko dla pań. 200 z 1800 parkingowych miejsc poznańskiego molocha zostało zmodernizowanych i stało się jeszcze \”bardziej przyjaznym dla kobiet\” – najczęściej odwiedzających klientów centrum i ich rodzin.

Przyjazne rozwiązania to szersze miejsca na większe samochody rodzinne i mniejsze auta, w których aby wyjąć z tyłu fotelik dla dziecka należy szeroko otworzyć drzwi. To również lustra, które mają ułatwiać bardziej prezycyjne manewry. Miejsca \”tylko dla pań\” są oznaczone specjalnymi naklejkami i jak deklaruje dyrektor centrum są najwygodniejsze w całej Galerii Malta.

Rozwiązanie zastosowane w Poznaniu jest już znane z innych, międzynarodowych parkingów. W Niemczech panie mogą wykupować specjalne abonamenty na parkowanie, w Chinach ich strefa oznaczona jest kolorem różowym, a miejsca parkingowe są aż o metr szersze.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

spoko …normalnie robią z nas jakieś upośledzone…

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

spoko …normalnie robią z nas jakieś upośledzone…

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze