Pani nie rozumie jazdy przez zwężenia

Nie każdy kierowca zna dokładnie każdy przepis, ale przykro się robi, kiedy nieznajomość podstawowych zasad idzie w parze z chamstwem.

Kierowca auta z kamerą dojechał do wąskiego tunelu, przez który swobodnie mogą przejeżdżać auta tylko w jednym kierunku. Zgodnie z ustawionym znakiem powinien on ustąpić pierwszeństwa autom jadącym z naprzeciwka, ale kiedy żadne nie znajdowało się już w tunelu, ruszył.

W połowie spotkał się z panią kierującą Suzuki, która chyba uważa, że w takiej sytuacji ma pierwszeństwo zawsze, nawet jeśli już inny pojazd jedzie z naprzeciwka. Wydawało się, że nigdy nie ustąpi, pewna swoich (błędnych) racji. Dopiero interwencja innego kierowcy przekonała ją do zjechania na bok. Nie mogła sobie jednak darować inwektywy krzykniętej pod adresem prawidłowo jadącego kierowcy z kamerą.

Najnowsze

Polski kierowca zemdlał podczas niemieckiej kontroli

7,5 godziny niemieckie służby sprawdzały transport prowadzony przez polskiego kierowcę. Ta zaskakująco długa kontrola nie była bezpodstawna.

Tir prowadzony przez polskiego kierowcę bardzo zwracał uwagę na drodze. Poruszał się z odsuniętym dachem naczepy, a to dlatego, że inaczej nie zmieściłaby się przewożona na niej ciężarówka z żurawiem. Nie wystawał on znacząco, ale przez niego wysokość transportu przekraczała 4 metry, a na to wymagane jest specjalne zezwolenie, którego nasz rodak nie miał.

Niemieckie służby zaczęły kontrolować pozostałą dokumentację oraz stan pojazdu, co w sumie zajęło im aż 7,5 godziny! Stwierdzono między innymi bardzo zły stan techniczny naczepy, a kierowca przekraczał dozwolony czas pracy i niewłaściwie korzystał z tachografu.

Pod koniec kontroli polski kierowca zemdlał i musiał zostać przetransportowany do szpitala helikopterem. Na szczęście już dzień później mógł ruszyć w dalszą drogę, ale bez naczepy.

Najnowsze

Szef Mercedesa będzie jeździł na emeryturze BMW?

Dieter Zetsche, wieloletni prezes Mercedesa, odchodzi na zasłużoną emeryturę. BWM postanowiło podziękować mu za lata rywalizacji w bardzo oryginalny i zabawny sposób.

Na wideo opublikowanym przez BMW widzimy jegomościa podobnego do Dietera Zetsche, który żegna się ze swoimi współpracownikami w siedzibie Mercedesa. Zdaje przepustkę, robi sobie ostatnie selfie i czas wracać do domu. Ostatnia podróż służbową klasą S.

Pod domem były prezes dziękuje kierowcy, a gdy ten odjeżdża, otwiera garaż w którym stoi zabytkowy Mercedes. Ale wyjeżdża za kierownicą BMW i8 Roadster. „Nareszcie wolny” – głosi napis na ekranie.

W opisie filmu możemy przeczytać, że kiedy Dieter Zetsche przechodzi na emeryturę, nie musi to być dla niego smutny dzień. Wszystko za sprawą i8, które nadaje kształt przyszłości elektromobilności. Mercedes odpowiedział na tą zaczepkę, pisząc na Twitterze, że dziękuje za sugestię, ale były prezes już zdecydował, że przesiądzie się raczej na jeden z modeli EQ – nowej gamy elektrycznych Mercedesów.

Najnowsze

Kto zostanie najlepszym młodym kierowcą?

Kierowca wyścigowy i prezenterka telewizyjna, Vicki Butler-Henderson oraz prezenter Quentin Willson poszukują najlepszego nieletniego kierowcy w Wielkiej Brytanii.

Głównym założeniem wyzwania „Young Driver Challenge 2019” jest odnalezienie najlepszego kierowcy w wieku od 10 do 16 lat (w Wielkiej Brytanii mając 17 lat można już mieć prawo jazdy). Chętni do wzięcia udziału  akcji mogą zgłaszać się do oddziałów szkoły nauki jazdy Young Driver do 15 czerwca. Tam zostanie wyłonionych 40 najlepszych kierowców, którzy zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w finale.

Wybrani młodzi kierowcy będą podzieleni na kategorie od 10 do 13 oraz od 14 do 16 lat i w tych grupach zostaną poddani serii testów. Organizatorzy przewidzieli między innymi, slalomy, parkowanie, używanie hamulca ręcznego oraz wyzwania weryfikujące na ile pewnie zawodnik czuje się za kierownicą. Sędziowie zwracać będą uwagę na rozważną i bezpieczną jazdę, opanowanie pojazdu i rozumienie jego zachowania na drodze.

Nagrody dla najlepszych uczestników to 200 funtów, darmowe 10 godzin jazd w szkole Young Driver, vouchery do restauracji dla całej rodziny oraz egzemplarze ostatniej książki Quentin Willsona z autografem. Prezenter, wraz z Vicki Butler-Henderson, poprowadzą finałowe zmagania.

Najnowsze

Niewidoma na pasach, a auta jadą. Nawet egzaminator!

Zielone światło nie zawsze oznacza, że powinniśmy jechać. Jedną z takich nietypowych, ale i niebezpiecznych sytuacji, zarejestrowała samochodowa kamera.

Do zdarzenia doszło w Warszawie na ulicy Grójeckiej. Na zdjęciu widać jak niewidoma kobieta czeka przed przejściem dla pieszych, chociaż ma zielone światło. Rusza dopiero, kiedy sygnał zmienia się na czerwony. Coś musiało ją zmylić i źle zinterpretowała otaczające ją dźwięki, przez co znalazła się w niebezpiecznej sytuacji.

Autor nagrania co prawda nie ruszył, ale zrobiły to samochody na sąsiednim pasie. Pierwszy przejechał jeszcze bezpiecznie, drugi również, ale trzeci już wymusił na kobiecie pierwszeństwo. Piesza miała co prawda czerwone, ale skoro znajdowała się na przejściu, kierowcy powinni umożliwić jej opuszczenie go.

Jak podaje TVN24, piesza zatrzymała się w porę, ponieważ zaczął on trąbić. Później musiał swoim samochodem zatamować ruch, aby kobieta mogła bezpiecznie zejść z przejścia. Sprawę skomentował przedstawiciel warszawskiego WORD-u, który poinformował, że drugi z samochodów, który nie zatrzymał się przed przejściem, prowadził egzaminator ośrodka. Za ruszenie na widok zielonego światła i zignorowanie pieszej (na której jednak nie wmusił pierwszeństwa) ma zostać wyrzucony z pracy.

Z kolei przedstawiciel policji podkreślił, że pierwszą zasadą, jaką należy się kierować na drodze, jest bezpieczeństwo innych uczestników. Dlatego nie można bezmyślnie wjeżdżać na skrzyżowanie, nawet mając zielone światło.

Najnowsze