Oto najpopularniejsze „angliki”

Samochody z kierownicą po prawej stronie w najbliższym czasie będą nie tylko drożeć, ale także cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem. Wszystko przez zmiany przepisów, które pozwolą takie auta rejestrować. Oto lista najpopularniejszych modeli, których wyszukują internauci.

Od kilku miesięcy trwała saga związana ze zmianą polskiego prawa, które pozwoli w końcu rejestrować samochody z kierownicą po prawej stronie. Żeby uzyskać pozytywną ocenę na badaniu technicznym nie trzeba będzie już robić tzw. przekładki kierownicy. Wystarczy zmiana świateł i lusterek bocznych oraz prędkościomierz wyskalowany w km/h. 

Najpopularniejszymi „anglikami” oferowanymi w naszym kraju są samochody z roczników 2002-2005. Stanowią one prawie połowę wszystkich ofert na serwisie ogłoszeniowym otomoto.pl. 

W tej chwili na listach samochodów z kierownicą po prawej stronie dominują auta niemieckie. Podczas gdy internauci szukający auta na rynku wtórnym są zainteresowani przede wszystkim egzemplarzami w przedziale cenowym 15-25 tys. zł, to w przypadku „anglików” cena nie wychodzi poza granicę 6 tys. zł i jest to prawie 40 procent zapytań. 

Samochody z Wysp Brytyjskich pojawiają się w sprzedaży z silnikami benzynowymi (48 procent), natomiast silniki Diesla to 47 procent ofert. Auta zasilane LPG stanowią marginalną ilość. Wśród ofert najczęściej znajdziemy auta o nadwoziu hatchback (36 procent) i sedan (24 procent).

Najczęściej wyszukiwane modele to Audi A4, Volkswagen Passat, Peugeot 407, Mazda 6 oraz Opel/Vauxhall Vectra. w przypadku tych modeli wersja z kierownicą, a kontynentalna to różnica około 10 tys. zł.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze