Osiem zawodniczek w pit bike’ach kończy pierwszy sezon zawodów

Daria Leba, Oliwia Osińska i Aleksandra Turno zakończyły swój pierwszy sezon na podium zawodów na motocyklach pit bike. Panie startowały w klasie Pit Ladies.

Organizatorzy wysoko zawiesili sobie poprzeczkę, decydując się na organizację cyklu skierowanego tylko i wyłącznie do miłośników małych dwóch kółek. Po 5. rundzie Pitbike.pl Otwartych Mistrzostw Województwa Kujawko-Pomorskiego Pit Bike Supermoto w Toruniu, można stwierdzić, że pomysł był niezwykle trafiony.

Po pierwsze potwierdziła to frekwencja. Około trzydziestu zawodników startujących w każdej rudzie i blisko sześćdziesięciu w całym cyklu. Po drugie bardzo duży progres zawodników, rosnące doświadczenie i walka do ostatnich metrów.
– Ten sezon pokazał nam, że warto kłaść nacisk na rozwój młodych zawodników- mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń. – Mam nadzieję, że uda nam się wyłowić więcej perełek typu: Daniel Blin. Dlatego przyszły sezon to przede wszystkim praca nad klasami, w których startują najmłodsi oraz klasą kobiet. W stawce w tym roku ścigało się osiem dziewczyn i wydaje mi się, że to świetny wynik.

Podczas ostatniej rundy mistrzostw swoją pozycję utwierdziła liderka klasy Pit Ladies, Daria Leba. Pozytywny zaskoczeniem był start Oliwii Rosińskiej, która udowodniła, że ciężkie treningi owocują efektami na torze. Oliwia po świetnym występie na toruńskiej Awix Racing Arenie, zajęła drugą lokatę. Trzecia była Aleksandra Turno.

W klasie Stock Pit 125 ścigało się dwóch najmłodszych zawodników. Przypominamy, że do startu w wyścigach supermoto i uzyskania licencji zawodniczej, trzeba spełnić warunek wiekowy, w tej dyscyplinie jest to minimum 12 lat. Podczas ostatniej rundy wygrał Filip Turno, drugi był Tymoteusz Zieliński. Młodsze dzieci brały udział w jazdach pokazowych.

W klasie Stock Pit 150 pierwsze miejsce zdobył Dominik Ziętara, drugi był Michał Budziaszek, trzeci Kuba Kiliszek. Najwyższa klasa w stawce to Super Pit to tradycyjnie walka faworytów: Daniela Blina i Mateusza Wąsowskiego. Po uślizgu Daniela, i utracie pozycji lidera, finalnie pierwsze miejsce trafiło do Wąsowskiego. Na trzecim stopniu podium stanął Krzysztof Ziętara.

Przypominamy, że zawody były tegorocznym debiutem. Po raz pierwszy w historii w ramach Pitbike.pl Otwartych Mistrzostw Województwa Kujawko-Pomorskiego Pit Bike Supermoto na dwóch torach asfaltowych: toruńskiej Awix Arenie i bydgoskim Kartodromie zostały rozegrane zawody pit bike supermoto, w których udział brała młodzież od dwunastego roku życia.

Przed fanami pit bike jeszcze jedno wydarzenie w tym roku, tym razem w wersji terenowej. 21 i 22 października odbędzie się podwójna runda Bud-Rem-Stal Otwarte Mistrzostwa Pit Country Województwa Kujawsko-Pomorskiego na torze w Głażewie. Wszystkie informacje na stronie klubu.

Tak zawodnicy na gorąco podsumowali zawody:

DOMINIK ZIĘTARA (1 miejsce STOCK PIT 150): Sezon był bardzo ciekawy rywalizacja bardzo zacięta, żałuje dopiero 5 miejsca w Pucharze Polski, ale jestem zadowolony z sukcesu w Mistrzostwa Woj. Kuj-Pom. Bardzo lubię ten tor. Tu decyduje bardziej technika, a ja startuję na pojemności tylko 120, więc bardziej mi sprzyjają właśnie takie tory, gdzie jest mnie długich prostych. Staram się wyciągać wnioski z każdego wyścigu aby być coraz szybszym.

DARIA LEBA (1 miejsce PIT LADIES): Stres trochę był, bo chwilami lekko popadało, a jazda po mokrym torze mnie trochę blokuje. Lubię ścigać się z Dominikiem. Noga już całkowicie wyleczona, więc nie pozostanic nic innego jak trzymać gaz.

OLIWIA ROSIŃSKA (2 miejsce PIT LADIES): Ciężko pracowaliśmy z Tatą abym już nie przyjeżdzała ostatnia. To były głównie takie okrążenia na ósemce abym się mogła przełamać. To dodało mi dużo pewnośći tak jak dzisiaj po upadku wstałam i pojechałam dalej, co wcześniej bym nie zrobiła. Dziękuję wszystkim którzy trzymali za mnie kciuki

FILIP TURNO (1 miejsce STOCK PIT 125): Jechało mi się znakomicie. Tor w Toruniu należy do moich ulubionych. Trenuję z Siostrą i Tatą i cieszę się, że udało mi się dzisiaj osiągnąć dobry wynik.

MATEUSZ WĄSOWSKI (1 miejsce SUPER PIT): Starałem się trzymać tempo. Trochę niepewności w pierwszym wycigu, bo krople deszczu zaczęły się pojawiać Chęć zwycięstwa jest zawsze, ja skupiam się na wyścigu. Wydarzyć może się wszystko, a jak życie pokazało tor bywa dzisiaj miejscami bardzo zdradliwy.

DANIEL BLIN (2 miejsce SUPER PIT): Super zabawa, dobra forma treningu między zawodami. Tor jakoś super przyczepny dzisiaj nie był, chciałem w pierwszym wyścigu jechać zbyt szybko i niestety zaliczyłem uślizg. Potem za szybko chciałem nadrobić straty i kolejny raz skończyło się upadkiem. Drugi wyścig udało się pojechać spokojnie z dużą przewagą. Pocket Rocket wzięło się z Pucharu Europy, gdzie ktoś mnie tak nazwał i tak zostało.

KRZYSZTOF ZIĘTARA (3 miejsce SUPER PIT): Nastawienie dobre, troszkę zmian sprzętowych i udało się wreszcie przeskoczyć to pechowe 4 miejsce. Wszyscy tworzymy wielką rodzinę mimo że rywalizujemy ze sobą na torze. Z synem zdrowo się scigamy, Dominik bierze trochę ze mnie, ja z niego i dzięki temu możemy podnosić swoje umiejętności.

MIŁOSZ PAWLIKOWSKI (4 miejsce Stock PIT 150): Dziękuję Kubie oraz wszystkim zawodnikom za wspaniałą walkę przez cały sezon. Cieszę się, że wspólnie z dziećmi możemy bawić się tym sportem. Mama zadowolona, że spędzamy czas z Rodziną i to jest najważniejsze.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze