Opłacanie parkowania za pomocą komórki

Stołeczni kierowcy mogą od niedawna korzystać z usługi, która umożliwia szybkie płacenie za pomocą telefonu komórkowego za postój w strefach płatnego parkowania. Rozwiązanie łączy w jednym systemie wszystkie nowe i dotychczasowe metody płatności: poprzez aplikację mobilną, szybkie kody i SMS.

Od początku grudnia mobiParking oferuje w Warszawie formę płatności za parkowanie przy użyciu telefonu komórkowego. Kierowca rejestruje się w jednym systemie, a może korzystać z trzech różnych form płatności, także w technologii, z którymi mógł się wcześniej zetknąć.

Z usługi mogą korzystać wszyscy posiadacze komórek, bez względu na sieć GSM czy model telefonu. Dotychczasowi użytkownicy SMSParking zostali objęci usługą automatycznie, natomiast wszyscy pozostali – zostaną objęci po rejestracji, która aktywuje system we wszystkich technologiach jednocześnie.

Kolejnym krokiem jest zasilenie utworzonego konta środkami płatniczymi oraz zaopatrzyć się i umieścić w pojeździe identyfikator mobiParking. Jest nim specjalna naklejka dostępna w kilkunastu punktach odbioru lub wydruk, którego wzór można znaleźć na stronie internetowej firmy, w zakładce „Aktywacja”.

Aby rozpocząć korzystanie z usługi trzeba wysłać SMS lub zarejestrować się bezpośrednio z poziomu aplikacji mobilnej. Żeby ją pobrać wystarczy wpisać w przeglądarce internetowej telefonu adres m.mobiparking.pl. Aplikacja działa na telefonach z dostępem do internetu i jest zgodna z systemami Android, BlackBerry, Windows Mobile oraz Java, którą wykorzystują też komórki z systemem Symbian. Wkrótce zostanie udostępniona wersja dla użytkowników iPhone’ów.

MobiParking został wyłoniony w drodze przetargu ogłoszonego przez Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie, stając się jedynym obowiązującym kanałem płatności komórką za parkowanie w stolicy. Umowy z poprzednimi operatorami usług wygasły z końcem listopada.

Pełną instrukcję aktywacji usługi mobiParking oraz sposobu korzystania ze wszystkich trzech technologii płatności za parkowanie można znaleźć na stronie internetowej: www.mobiparking.pl

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze