Opel Insignia GSi debiutuje!

Światowa premiera nowego Opla Insignii odbędzie się na Salonie Motoryzacyjnym w Brukseli (9–19 stycznia). W Polsce zamówienia na samochód będą przyjmowane już od lutego. Po raz pierwszy, obok limuzyny Grand Sport i kombi Sports Tourer, w Brukseli pokazana zostanie także sportowa odmiana GSi.

Insignia GSi debiutuje w nowym roku z nowym 2‑litrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym o mocy 169 kW (230 KM) i nową 9‑biegową automatyczną przekładnią, a także elektryczno-hydraulicznym układem wspomagania hamulców, mechatronicznym zawieszeniem FlexRide oraz napędem na cztery koła Twinster z wektorowaniem momentu obrotowego.

Nabywcy Insignii mają do wyboru sześciobiegową skrzynię manualną, szczególnie oszczędną przekładnię bezstopniową oraz 8‑ lub 9‑biegowe automaty.Ergonomiczne fotele z certyfikatem AGR, oferujące wiele komfortowych funkcji, są teraz dostępne z różnymi wersjami tapicerki z tkaniny, skóry i alcantary. Dla ceniących komfort i klasyczną estetykę doskonałym wyborem będą wersje wyposażenia Elegance i Ultimate.

Dostępne są także reflektory pikselowe IntelliLux LED®. Teraz składają się one łącznie z 168 segmentów LED — po 84 z każdej strony!

Teraz wszystkie trzy- i czterocylindrowe jednostki należą do tej samej nowej generacji. Silnik benzynowy 1.4 o mocy 107 kW (145 KM) oraz diesel 1.5 o mocy 90 kW (122 KM) stanowią podstawę oferty. Dwulitrowe silniki benzynowe będą pierwszymi jednostkami napędowymi w Oplu z funkcją odłączania cylindrów. Gdy zapotrzebowanie na moc jest mniejsze, układ sterowania rozrządem odłącza dwa cylindry, a silnik zużywa wówczas mniej paliwa.

Pełna żaluzja przednich wlotów powietrza przynosi korzyści także w aspekcie termicznym, ponieważ spowalnia ochładzanie się komory silnika po jego wyłączeniu lub przyspiesza rozgrzewanie się silnika po zimnym rozruchu — co, zwłaszcza zimą, zapewnia duże oszczędności w zakresie zużycia paliwa i skraca czas do uzyskania komfortu cieplnego w kabinie.

Systemy multimedialne kompatybilne z Apple CarPlay i Android Auto są dostępne w wersjach Multimedia, Multimedia Navi oraz Multimedia Navi Pro. Najwyższa wersja systemu oferuje liczne usługi nawigacji opartej na połączeniu z Internetem, takie jak m.in. bieżące informacje o utrudnieniach na drodze oraz „Navigation online”, czyli rozwiązanie pozwalające szybciej wykryć i ominąć miejsca, w których ruch jest spowolniony. Ładowarka indukcyjna umożliwia bezprzewodowe ładowanie kompatybilnych smartfonów. 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Zobaczymy jaka cena będzie? Bo jak na razie to zastanawiam się nad kupnem korando piątki. Z silnika 1.5 ma 150 koni,a cena 80 tys bardzo dobra

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze