Opel Corsa-e Rally rozwija się coraz bardziej. Oferuje trzy tryby jazdy

Kompleksowy program rozwoju samochodu Opel Corsa‑e Rally dla uczestników ADAC Opel e-Rally Cup przebiega pełną parą.

Dwa egzemplarze elektrycznego samochodu rajdowego z zasilaniem akumulatorowym są obecnie poddawane próbom wytrzymałościowym w Centrum Testowym w Dudenhofen.W drugiej fazie prac rozwojowych inżynierowie z Opel Motorsport zajmą się osiągami samochodu rajdowego z silnikiem elektrycznym o mocy 100 kW (136 KM).

„Samochody wykorzystywane w walce o puchar marki muszą mieć stałe parametry, dostępne w każdych warunkach. Sprzęt powinien gwarantować jednakowe szanse wszystkim uczestnikom” — powiedział Jörg Schrott. „Postanowiliśmy również, że Corsa‑e Rally powinna dorównywać, a nawet przekraczać wysokie standardy swojego benzynowego poprzednika, którym był Opel ADAM Cup. Po tym względem także jesteśmy na dobrej drodze. Przy zbliżonej mocy maksymalny moment obrotowy wynosi 260 Nm, a więc jest znacznie wyższy niż w ADAM‑ie Cup. Środek ciężkości znajduje się nisko dzięki akumulatorowi zamontowanemu pod podłogą. Rozkład mas również jest bardzo korzystny, co ma wyjątkowe znaczenie dla zwrotności samochodu wykorzystywanego w sporcie. Teraz musimy ustalić optymalne nastawy zawieszenia, więc w styczniu zaczynamy symulację rzeczywistych warunków rajdowych”.

W Corsie‑e Rally zastosowano taki sam akumulator jak w samochodach seryjnych. Pojemność 50 kWh pozwala na przejechanie 337 km w cyklu WLTP. W celu zoptymalizowania zasięgu w warunkach rajdowych akumulator może działać w trzech trybach: w „trybie rywalizacji” dostępne są pełna moc i maksymalny moment obrotowy. Samochody elektryczne wyróżniają się szczególnie wysokim momentem obrotowym, więc w „trybie deszczowym” krzywa momentu obrotowego jest dostosowana do jazdy po śliskiej nawierzchni. Między etapami oraz w czasie dojazdu do strefy serwisowej kierowcy będą korzystać z energooszczędnego „trybu eco”.

Zamówienia na Corsę‑e Rally można składać już teraz, a zgłoszenia uczestników ADAC Opel e‑Rally Cup na sezon 2020/21 będą przyjmowane od 15 grudnia 2019 r.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze