Oficjalne rozpoczęcie produkcji Opla Cascady w Gliwicach

Pierwszy egzemplarz modelu Cascada, średniej wielkości kabrioletu Opla, zjechał z taśmy montażowej. Numerem jeden jest Cascada w kolorze białym „Seashell”, wyposażona w turbodoładowany silnik benzynowy 1.6. Najmłodszy członek rodziny Opla będzie miał światową premierę w Genewie.

Cascada to już szósty model Opla budowany przez polskich pracowników.

Nowy kabriolet Opla jest klasycznym autem czteroosobowym o wydłużonej sylwetce
z miękkim, otwieranym dachem. Zalicza się do aut średniej wielkości (długość: niemal 4,7 m, szerokość: 1,84 m, bez lusterek). Wprowadzany na rynek model jest dostępny z karoserią w dziesięciu kolorach, które można łączyć z trzema barwami dachu. Zaś koła występują w dziesięciu różnych stylach i rozmiarach od 17 do 20 cali. We wnętrzu Cascady projektanci oferują cztery rodzaje wyposażenia i opcje wykończenia, w tym dwa warianty skórzanej tapicerki. Właściciele tego auta mogą wybrać jeden z trzech opcjonalnych systemów audio-informacyjnych i nawigacyjnych, które można połączyć z techniką Digital Audio Broadcast (DAB+); rozwiązania te mogą także łączyć funkcje telefonu komórkowego.

fot. Opel

Standardy bezpieczeństwa uzyskano dzięki wspomaganiu kierownicy oraz rozwiązaniom ochronnym jak system adaptacyjnego zawieszenia FlexRide za 980 euro, kamera Opel Eye drugiej generacji (800 euro) oraz ergonomiczne fotele z certyfikatem AGR dla kierowcy i pasażera siedzącego z przodu za 685 euro. Dostępne są także inne dodatki podnoszące komfort jazdy (opcjonalnie), w tym elektroniczna regulacja foteli i wentylacji, podgrzewana kierownica, a także dodatkowa, aktywowana za pomocą pilota, nagrzewnica elektryczna.

fot. Opel

W przypadku silników benzynowych, oprócz silnika o pojemności 1,4 litra z turbosprężarką o mocy 88 kW/120 KM lub 103 kW/140 KM dostępny jest także nowy silnik SIDI Turbo o mocy 125 kW/170 KM i pojemności 1,6 litra z modułem wtrysku bezpośredniego. Natomiast w przypadku silników diesla do dyspozycji jest CDTI ecoFLEX o pojemności 2 litrów oraz mocy 121 kW/165 KM. Dzięki sześciobiegowej skrzyni biegów oraz technologii Start/Stop samochód zużywa 5,2 litra benzyny na 100 km i emituje 138 g/km CO2. Silnik diesla Turbo o pojemności 2 litrów, podobnie jak silnik SIDI Turbo o pojemności 1,6 litra, można łączyć z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów. Oferta zostanie wkrótce poszerzona o silnik BiTurbo CDTI ecoFLEX o pojemności 2 litrów i mocy 143 kW/195 KM przy maksymalnym obrocie rzędu 400 Nm, z sześciobiegową ręczną skrzynią biegów oraz technologią Start/Stop.

Model Cascada jest elementem kampanii produktowej Opla, której celem jest wprowadzenie na rynek 23 nowych pojazdów oraz 13 układów napędowych w latach 2012-2016. Kabriolet zadebiutuje podczas 83. salonu samochodowego w Genewie, a do salonów sprzedaży trafi w kwietniu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze