Oddasz prawo jazdy – dostaniesz zniżkę w domu pogrzebowym

Japończycy mają od kilku lat problem ze starzejącym się społeczeństwem, a konkretnie z kierowcami w podeszłym wieku, którzy powodują coraz więcej wypadków.

W samym 2016 roku w prefekturze Aichi kierowcy powyżej 75 roku życia sprawili ponad 13 proc. wypadków. W 2007 roku ten odsetek wynosił zaledwie 7 proc. Kierowcy-seniorzy często mylą pedał gazu z hamulcem lub cofają zamiast jechać do przodu.

Dlatego pojawiają się tam inicjatywy mające zachęcić seniorów do dobrowolnego oddania prawa jazdy. W zamian za to otrzymają szereg zniżek. W 2015 roku nieco ponad 2 proc. starszych kierowców dobrowolnie oddawało prawo jazdy na policji.

Od początku marca dom pogrzebowy Heiankaku z prefektury Aichi oferuje 15 procentową zniżkę dla osób starszych, które przedstawią policyjne zaświadczenie o zdeponowaniu prawa jazdy. Zniżka obejmuje 89 oddziałów tej firmy. Dzięki temu seniorzy mogą zaoszczędzić nawet 3,7 tys. euro w związku z organizacją pogrzebu lub ceremonii dla bliskich osób.

Dom pogrzebowy promuje nową inicjatywę przy udziale lokalnej policji. Rzeczniczka firmy poinformowała, że Heiankaku chce się przyczynić do zmniejszenia liczby wypadków, dodając że wypadki są powodem 10 proc. pogrzebów organizowanych przez tą firmę. 

W prefekturze Osaka starsi kierowcy mogą liczyć na zniżki na zakupy lub usługi, takie jak fryzjer lub restauracja. Takie akcje powoli zaczynają przynosić rezultaty, ponieważ w 2015 roku odsetek zwracanych dokumentów wynosił tam 5 proc. To najlepszy wynik w skali kraju.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze