Od dzisiaj łatwiej zdać egzamin na prawo jazdy!

Mamy dobrą informację dla wszystkich kandydatów na kierowców. Od dzisiaj wchodzi w życie nowe rozporządzenie, które dotyczy przeprowadzania egzaminu na prawo jazdy, a dzięki któremu będzie łatwiej uzyskać wymarzone uprawnienie.

Dotychczasowe przepisy obligowały egzaminatora do bezwzględnego trzymania się przygotowanej tabeli określającej zachowania zagrażające życiu i zdrowiu innych uczestników ruchu. Jeżeli podczas jazdy egzaminacyjnej kandydat na kierowcę popełnił jedno ze wskazanych wykroczeń, egzamin był przerywany.

Po wejściu w życie nowych przepisów egzaminator może pozwolić na kontynuację jazdy. Nadal jednak może w takiej sytuacji natychmiast skończyć jazdę. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa tłumaczy taką zmianę dostosowaniem egzaminu do nietypowych sytuacji drogowych. 

Egzaminator będzie mógł bardziej elastycznie oceniać zachowania kandydata na kierowcę. W końcu do naruszenia może dojść np. wskutek błędnego oznakowania drogi. W takim przypadku niebezpieczne zachowanie może zostać potraktowane jako jeden z dwóch dopuszczalnych błędów. Jazda może być wtedy kontynuowana.

Na liście błędów, które mogą zakończyć egzamin znajduje się 17 pozycji. Znajdziemy wśród nich popularne wykroczenia, takie jak wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu, przejechanie przez podwójną ciągłą linię, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i przed nim, nieustąpienie pieszemu podczas cofania, włączania się do ruchu lub na oznakowanym miejscu, niezastosowanie się do znaków „stop”, „zakaz wjazdu” lub „zakaz skrętu”, przekroczenie prędkości o 20 km/h, a także naruszenie zakazu wyprzedzania lub zawracania.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze