Obwodnica Janek i Raszyna w końcu otwarta

Dzisiaj obwodnica Janek, czyli nowo wybudowana trasa S8 z Opaczy do Janek, została oddana do ruchu.

Fragment trasy S8, który został oddany kierowcom do ruchu w nocy 17 lipca, ma długość ok. 5,8 km i pozwoli na ominięcie zakorkowanych Janek i Raszyna kierowcom udającym się w stronę Wrocławia i Katowic. Został wybudowany w ramach kontraktu na przebudowę drogi S8 na 11 kilometrowym odcinku z Opaczy do Paszkowa – ma parametry trasy ekspresowej. Zgodnie z kontraktem, który obejmuje również budowę 2,5 kilometrowego łącznika do skrzyżowania z drogą wojewódzką 721, inwestycja ma zostać zrealizowana do grudnia 2015 roku.

Drogę tę oddano na 5 miesięcy przed planowanym terminem.

Udostępnienie  kierowcom fragmentu trasy  będącego obwodnicą Janek ma usprawnić i przyspieszyć wyjazd z Warszawy w kierunkach południowych. Kierowcom jadącym w kierunku Wrocławia i Katowic umożliwi unikniecie przejazdu przez Janki i Raszyn. Znacznie zmaleje również ruch na  Alei Krakowskiej, która będzie prowadziła najdogodniejszą drogą wyjazdową w kierunku Krakowa.

Do grudnia 2015 roku realizowane będą dalsze prace zmierzające do zakończenia kontraktu.

Nowa trasa  ekspresowa będzie miała na odcinku Opacz – Paszków trzy pasy ruchu w obu kierunkach, trasa GP – dwa pasy ruchu. 

Wybudowane  zostaną obiekty inżynierskie (5 kładek, 4 mosty, 13 wiaduktów, 10 przejść dla zwierząt) w ciągu drogi ekspresowej i w ciągu dróg krzyżujących się z tą trasą oraz węzły drogowe: Puchały, Warszawa Janki, Paszków.

Inwestycja warta 565,7 mln zł  jest współfinansowana z dotacji unijnych w ramach POIiŚ 2007 – 2013.

Źródło: GDDKiA

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze