Nowy Peugeot 208 – dla zdecydowanych kobiet

W stosunku do modelu 207, nowy model Peugeota jest lżejszy, mniejszy na zewnątrz i większy w środku. Ma odmienne niż do tej pory wskaźniki, przełączniki oraz ciekawy pomysł na panel centralny. Najlepiej jednak prezentuje się z... boku.

Peugeot 208.
fot. Peugeot

Po sukcesie udanych poprzedników, zwłaszcza modeli 205 i 206, wiosną 2012 roku Peugeot zaprezentuje następcę obecnej 207-ki – nowy model segmentu B. Samochód będzie dostępny w dwóch wersjach nadwozia: 5-drzwiowej oraz 3-drzwiowej; w tej drugiej odmianie częśc tylna z boku karoserii nawiązuje do linii jednego ze starszych braci. I całe szczęście, bo dzięki temu właśnie auto zachowało w wyglądzie odrobinę sportowego charakterku.

208 prezentuje się na zdjęciach intrygująco, choć zaczyna kształtem łudząco przypominać auta bratniej marki – Citroena (zwłaszcza kształtem maski i reflektorów). Warto zwrócić uwagę na tylne lampy, które niczym lwia (zgodnie z logiem Peugeota) łapa, obejmują ranty nadwozia. Idea słuszna – bo coś trzeba zmieniać, iść z duchem czasu, ale z czasem takie dziwolągi szybko mogą się opatrzeć. Cóż, będzie co zmieniać w przyszłości…

 

Czy 208 spodoba się kobietom?
fot. Peugeot

Auto w najlżejszej wersji ma masę 975 kilogramów (średnio – 110 kg mniej w porównaniu z 207), co zapowiada przyjemne doznania za kierownicą dla wszystkich tych, którzy czekają na jakiś konkretny motor pod maską 208. Czy się doczekamy? Czas pokaże. Narazie firma zapowiada, że model ten otrzyma jeden z nowej gamy 3-cylidrowych silników benzynowych: 1,0 l oraz 1,2 l VTi – jednostki te mają zużywać średnio około 4,3 l/100 km.

Producent zapewnia, że w stosunku do poprzednika, auto ma większą przestrzeń pasażerską, co umożliwiło wygospodarowanie dodatkowego miejsca dla pasażerów podróżujących z tyłu, oraz zwiększoną pojemność bagażnika. Czy to wystarczy, aby wygodnie podróżować całą rodziną? Sądząc po wyglądzie wersji 5-drzwiowej, może to być całkiem prawdopodobne.

 

Peugeot 208 najlepiej prezentuje się z boku.
fot. Peugeot

Co ma jednak nas zachwycić w najświeższym modelu francuskiej marki, poza zmodernizowanym wyglądem? Design kokpitu. Wszystkie wskaźniki oraz przełączniki zostały zaprojektowane na nowo – umieszczono je wokół niewielkiej kierownicy, na desce rozdzielczej typu „head-up” oraz na dużym ekranie dotykowym.

Oczywiście, 208 ma być ekonomiczne i ekologiczne (niska emisja CO2), więc zgodnie z tym trendem, 25 procent masy wszystkich polimerów użytych do konstrukcji samochodu stanowią „zielone materiały” (pochodzenia naturalnego lub z recyklingu).

Do kogo kierowane jest to auto? Podobnie jak 207 właściwie dla każdego. A kobiety? Jeśli dostrzegą urodę nadwozia, docenią „zieloność” rozwiązań, ekonomię spalania, praktyczne wnętrze – 208 im się spodoba. Większość konkurentów w tym segmencie może czuć się zagrożonych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze