Nowy Opel Mokka – film

Oto  nowy model i nowy segment dla Opla: na dwa miesiące przed premierą podczas marcowego salonu w Genewie, niemiecki koncern publikuje pierwsze zdjęcia użytkowego typu SUV subcompact - Mokka. Oto nowa... mini Antara.

Opel Mokka
fot. Opel

Opel Mokka będzie dostępny w salonach sprzedaży samochodów Opla pod koniec 2012 roku. Jak producent tłumaczy wybór nazwy? „(…) została zainspirowana bardzo drobnymi, okrągłymi ziarnami kawy z renomowanej serii Coffea Arabica. Napoje kawowe na bazie ziaren mokka cechują się wyrafinowaniem, bogactwem smaku i pełnią energii. Podobnie Opel Mokka jest kompaktowy pod względem rozmiaru i wielki pod względem charakteru.”

Samochód ma długość 4,28 metra i ma swobodnie pomieścić pięć osób w wyżej usytuowanych fotelach. Może być wyposażony w napęd na wszystkie koła (lub przedni). Oferta silników benzynowych obejmuje silnik wolnossący o mocy 115 KM i pojemności 1,6l, a także silnik Turbo o mocy 140 KM i pojemności 1,4l. Jeśli chodzi o jednostki wysokoprężne, producent oferuje silnik CDTI Turbo diesel o mocy 130 KM 1.7l. Zarówno silnik 1.4 Turbo, jak i 1.7 CDTI mogą być połączone z sześciobiegową manualną lub sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów. Wszystkie manualne skrzynie są wyposażone w system Start/Stop.

Auto ma sporą przestrzeń bagażową i mnóstwo schowków we wnętrzu.
fot. Opel

Mokka zostanie wyposażona w system kamer przednich Opel Eye i jedną tylną kamerę, egonomiczne fotele, certyfikowane przez niemieckie stowarzyszenie lekarzy „Aktion Gesunder Rücken e.V.” (świetne – próbowałyśmy!), a także wygodny, zintegrowany system do przewożenia rowerów FlexFix. Auto ma zwiększony prześwit pojazdu – nadwozie osadzono na aluminiowych felgach o średnicy 18 cali, które będą dostępne w wersji Enjoy i Cosmo.

Przestrzeń bagażowa ma mierzyć 1 372 litrów; we wnętrzu z kolei znajdziemy 19 schowków.

fot. Opel

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze