Nowy Lexus LC 500h – premiera w Genewie

Na genewskim salonie motoryzacyjnym Lexus przedstawi swoje najnowsze coupe w wersji z napędem hybrydowym.

Lexus 500h wyposażony będzie w hybrydową jednostkę napędową nowej generacji, mającej zapewniającą lepsze osiągi i większą przyjemność z jazdy, a przy tym wyróżniać się większą efektywnością. Nowy hybrydowy napęd LC 500h ma wykorzystywać 3,5-litrowy benzynowy silnik V6 o mocy 312 KM oraz silnik elektryczny o mocy 162 kW 220 KM.

Usprawnienia mają zapewniać obniżone zużycie paliwa, po części dzięki zwiększonej sprawności cieplnej silnika spalinowego. Macierzysty koncern Lexusa ma w tej dziedzinie osiągnięcia – silnik spalinowy hybrydowej Toyoty Prius IV generacji osiąga sprawność cieplną 40%, dostępną wcześniej wyłącznie dla jednostek wysokoprężnych, co łącznie z usprawnieniami silników elektrycznych, układów elektronicznych i przekładni pozwoliło zmniejszyć zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla o około 20 procent.

 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Widać wyraźnie, że produceni z Toyoty nie próżnują tylko wypuszczają na rynek kolejną ciekawą produkcję. Taki Lexus z tak duża mocą i do tego hybrydą będzie miał wzięcie. Takie projekty cieszą oko i zapewniają większą ekologię.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze