Nowy koncepcyjny Peugeot SXC – film

Na kilka dni przed światowym debiutem nowego koncepcyjnego crossovera Peugeot SXC przedstawiamy pierwsze zdjęcia. Auto zostanie zaprezentowane 18 kwietnia podczas Targów Motoryzacyjnych w Szanghaju.

SXC to według producenta pojazd z „silnym charakterem”. Proste linie i obłe kształty w subtelny sposób mają podkreślać sportowy charakter pojazdu. Styl auta ma stanowić odzwierciedlenie siły i mocy. Każdy detal jest dokładnie „wyrzeźbiony”, co nadaje bardzo wytwornego i elegnackiego charakteru. SXC może też pochwalić się imponującymi rozmiarami – długość 4,87 m długości, 1,61 m wysokości i 2,035 m szerokości.

fot. Peugot

Projektując limuzynę nie zapomniano też o charakterystycznych dla stylu marki: „pływającego” grilla oraz  reflektorów przypominających kształt kocich oczu.

fot. Peugot

W obudowach lusterek mieszczą się kamery cofania. Felgi o średnicy 22 cali oraz relingi z matowego aluminium powodują, że auto z pewnością będzie wyróżniać się pośród innych propozycji w tym segmencie. Całość dopełnia dwuczęściowy panoramiczny dach.

Kabina pasażerska jest przestronna i mieści cztery osoby.

fot. Peugot

W koncepcyjnym SXC zastosowano technologię HYbrid4. Silnik o mocy 218 KM (160 kW) napędza przednie koła, podczas gdy motor elektryczny o mocy 95 KM (70 kW), napędza tylną oś. Auto  poruszając się z niewielką prędkością może  przejść w tryb pracy bezemisyjnej, w którym napędza go tylko silnik elektryczny. Łącznie SXC dysponuje mocą 313 KM (230 kW), lecz zużywa jedynie 5,8 l paliwa na 100 km emitując 143 g CO2 na km.

fot. Peugot

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze