Nowy kabriolet Fiata pozdrawia z Madrytu i Rzymu

Włoska marka już dawno nie miała w swojej gamie kabrioleta. Mimo że mamy aktualnie jesień, już za kilka tygodni podczas targów w Los Angeles pojawi się gorąca premiera, czyli Fiat 124 Spider.

Przecieki o tym modelu pojawiały się regularnie co kilka miesięcy, ale dopiero teraz włoski koncern postanowił oficjalnie zapowiedzieć 124 Spider. Nie zdecydowano się na teasery, ale opublikowano zdjęcia w formie pocztówek z Rzymu oraz Madrytu, na których narysowano sylwetkę nowego modelu.

Samochód powstał na płycie podłogowej Mazdy MX-5, także możemy się spodziewać naprawdę niezłych wrażeń z jazdy. Pod maską będzie pracował silnik benzynowy o pojemności 1,4 litra z turbodoładowaniem. Maksymalna moc tej jednostki to 180 KM, co powinno wystarczyć w zupełności patrząc na gabaryty tego modelu. 

Włoski producent zaoferuje w późniejszym czasie ostrzejszą wersję Abarth, która pod maską będzie miała silnik prosto z Alfa Romeo 4C, czyli turbo-benzyniak o pojemności 1,75 litra współpracujący z dwusprzęgłową skrzynią DCT. Taki zestaw będzie dysponował mocą co najmniej 240 KM.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze