Nowy Golf już w sprzedaży

Rozpoczęła się przedsprzedaż nowego Golfa w Polsce. Klienci mogą już zamawiać w salonach jego siódmą generację. Wyjściowy model Golfa VII z silnikiem 1.2 TSI o mocy 85 KM kosztuje 59.990 zł, czyli dokładnie o 1000 zł mniej w porównaniu z ceną poprzednika. Pierwsze samochody w salonach dostępne będą w drugiej połowie października.

Siódma generacja Golfa jest dostępna w trzech liniach wyposażenia: Trendline, Comfortline i Highline. Podstawowym modelem jest Golf 1.2 TSI Trendline o mocy 85 KM. Wyposażenie seryjne nowego Golfa jest bogatsze od poprzednika, zawiera m.in.: siedem poduszek powietrznych, Electronic Stability Control (ESC), system radiowy z 5-calowym ekranem dotykowym TFT, klimatyzację Climatic, nowy hamulec wielokolizyjny, elektroniczny hamulec postojowy z funkcją Auto-Hold, poprzeczną blokadę mechanizmu różnicowego XDS, tryb rekuperacji i system Start-Stop.

fot. Volkswagen

Golf 7 oferowany jest z dwiema nowymi generacjami silników. Silniki benzynowe w momencie wprowadzenia na rynek to silniki TSI z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem o mocy 85 KM i 140 KM. Również silniki wysokoprężne są nowe. Jednostki z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem rozwijają moc 105 KM i 150 KM. Podstawowy model TDI o mocy 105 KM zużywa średnio 3,8 l/100 km, mocniejsza wersja spala średnio na 100 km 4,1 litra.

fot. Volkswagen

Nowy Golf zbudowany jest ze stali o dużej wytrzymałości, z zastosowaniem modułowej platformy podłogowej MQB. Jest większy i lepiej wyposażony od poprzednika, ale jednocześnie lżejszy od niego o 100 kg.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze