Nowe Renault Twingo – z różem mu do… kobiety – galeria

Nowe Renault Twingo, które właśnie wchodzi do sprzedaży w Polsce, zbudowane zostało na płycie podłogowej modelu Clio 2 - jest wersja męska i damska, ale i usportowiona. Ma mnóstwo ciekawych udogodnień, możliwości personalizacji, a także kilka wyróżniających się kolorów nadwozia.

Renault Twingo 2012
[autor zdjęcia]

Nowe Twingo jest pierwszym modelem w gamie, w którym wprowadzono nową identyfikację marki Renault. Szereg zastosowanych w niej elementów stylistycznych, które będą stanowić wizualny wyróżnik wszystkich przyszłych modeli Renault.

Wymiary nowego Renault Twingo, dane techniczne, cennik, zestawienie wyposażenia i silników znajdziesz poniżej, w materiałach dodatkowych.

Model nawiązuje do Twingo pierwszej generacji o sympatycznym przodzie. Z tyłu, obok głównych świateł, pojawiły się nowe światła cofania. W ofercie produkcyjnej znajdą się ogółem dwadzieścia cztery kombinacje obręczy kół / kołpaków i dwa nowe kolory – Róż Fuksja i Niebieski Lazurowy – oraz przeznaczony dla wersji R.S. żółty Sirius.

Nowe Renault Twingo w kolorze…
fot. Renault
… róż fuksja.
fot. Renault

Do oferty Nowego Twingo wraca płócienny, otwierany dach, jako uzupełnienie dla elektrycznie otwieranego dachu szklanego – jest obecnie wyposażony w napęd elektryczny.

Na siedzeniach pojawiły się nowe obicia z lamówkami w kontrastowych odcieniach. Przeszycia i wszystkie elementy pokryte skórą lub skórą ekologiczną są również dopasowane kolorystycznie. Na wewnętrznej stronie drzwi i przełącznikach konsoli centralnej pojawiają się kolorowe elementy. Wnętrze więc wygląda całkiem… wesoło.

W zależności od kraju, poszczególne wersje posiadają wyraźnie odmienny charakter – mogą być bardziej męskie lub sportowe, jak w przypadku Dynamique R.S., GT i Gordini lub bardziej „komfortowe” czy wręcz kobiece w konfiguracjach Wind, Privilege czy Initiale.

Z przodu Twingo zachowało symatyczny wyraz.
fot. Renault

Dostępna w wersjach Twingo GT i RS odmiana modelu sygnowana „Gordini”, oferowane będzie w niebieskim kolorze Niebieski Malte z 2 białymi pasami na karoserii. Na wiosnę 2012 roku pojawi się najmocniejsze wydanie tego auta Twingo Gordini R.S. (1.6 l, 16 V, 133 KM) przygotowana przez Renault Sport.

W ofercie Nowego Twingo przewidziano kolekcję siedmiu naklejek dachowych, dzięki czemu ich całkowita liczba zwiększona została do dwudziestu. Cena naklejki dachowej wynosi 500 złotych, a wykończone kontrastowymi kolorami końcówki bocznych listew wraz z dobranymi do nich obudowami lusterek wstecznych, to wydatek jedynie 100 złotych.

Dla wielbicieli gadżetów cenne może okazać się to, że radioodtwarzacz pełni rolę stacji dokującej dla urządzeń typu iPod i iPod Touch najnowszej generacji.

Twingo jest wyposażone w dwa niezależne,  przesuwane i składane siedzenia z tyłu oraz spory jak na tę klase auta bagażnik od 230 do 951 dm3 w wersji z tylną kanapą stałą i od 165 dm3 do 959dm3 w wersji z siedzeniami niezależnymi).

Auto w wersji z silnikiem 1.2 l 16V może być wyposażone w sekwencyjną skrzynię biegów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze