Nowe paliwa pod marką miles na stacjach Statoil – zmiana nazewnictwa

Stacje Statoil w Polsce rozpoczynają sprzedaż nowych paliw pod marką miles. Dzięki wzbogaconej formule i nowym dodatkom uszlachetniającym zawartym w paliwach miles, można - według koncernu - pokonać do trzech procent dłuższą trasę bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Wraz z marką miles firma Statoil Fuel & Retail wprowadza na rynek ofertę nowych benzyn i olejów napędowych. Oferta premium pod nazwą milesPLUS obejmuje produkty zwiększające osiągi silnika, skutecznie czyszczące jego podzespoły i chroniące je przed zanieczyszczeniami, dzięki czemu silnik pracuje płynniej i zwiększa się jego żywotność.

miles i milesPLUS są paliwami wysokiej jakości, zawierającymi pakiet dodatków uszlachetniających opracowanych, tak by móc dojechać do 3% dalej na każdym litrze paliwa. Zmniejszenie zużycia paliwa i emisji spalin oraz poprawa parametrów pracy silnika zostały potwierdzone przez niezależny Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL w Bielsku-Białej. Paliwa poddano badaniom porównawczym z paliwami standardowymi bez dodatków, spełniającymi polskie i europejskie normy EN-590 oraz EN-228. Wyniki przeprowadzonych testów jednoznacznie potwierdziły fakt, że nowe paliwa są bardziej ekonomiczne.

Volkswagen Golf R zaprezentowany. 320 KM, niecałe 5 sekund do

Testy zostały przeprowadzone zgodnie z Rozporządzeniem Europejskiej Komisji Gospodarczej (UNECE) oraz ściśle z określonymi metodami i procedurami na kilku rodzajach silników, reprezentujących około jedną piątą wszystkich typów pojazdów poruszających się po europejskich drogach. Łącznie przeprowadzono 357 pomiarów wielkości zużycia paliwa. W celu oszacowania średniego obniżenia zużycia paliwa, testy zostały przeprowadzone na różnych typach pojazdów, przy różnych stylach jazdy, w zróżnicowanych warunkach pogodowych i drogowych oraz z różną częstotliwością użycia paliw miles.

Nazwa miles  sięga do norweskich korzeni firmy Statoil Fuel & Retail (SFR) oraz jej zaangażowania w zwiększanie wydajności paliwa. Już 1922 r. w Norwegii oferowano wysokiej jakości benzynę pod nazwą „MIL”, pochodzącą od słupków milowych, używanych do oznakowania dróg w Norwegii (1 mila norweska = 10 kilometrów). Dotychczasowe nazwy paliw oferowanych w sieci stacji Statoil: Eurosuper 95, Suprema 98, SupraDiesel, DieselGold, zmieniają się na nowe: miles 95, milesPLUS 98, miles diesel, milesPLUS diesel.

Najnowsze

Harley on Tour 2015 w toku! 23 motocykle, 33 imprezy, 15 krajów

W ramach wielkiego tournée po 15 krajach, nadjeżdża Harley on Tour 2015 i zaprasza do wspólnej jazdy wszystkich fanów motocykli. Do wyboru są 23 najnowsze modele HD, a każdy kto skorzysta z bezpłatnej jazdy próbnej może wziąć udział w loterii “Przestań marzyć, zacznij jeździć!”, w której nagrodą jest motocykl Harley.

Już w najbliższy weekend rozpoczyna się kolejna edycja Harley on Tour – cyklu imprez organizowanych w całej Europie przez Harley-Davidson dla wszystkich miłośników motocykli. Pasjonaci dwóch kółek będą mogli osobiście doświadczyć jazdy najnowszymi motocyklami Harley-Davidson, w tym nowymi modelami wyprodukowanymi w ramach Projektu Rushmore – do dyspozycji uczestników pełna ciężarówka motocykli – 23 maszyny z rocznika 2015.

Imprezy odbywać się będą przez 7 kolejnych weekendów w wybranych miastach Polski.

Jeśli nie chcesz się spóźnić, zapisz się już dzisiaj – decyduje kolejność zgłoszeń a ilość miejsc jest ograniczona.

Nie masz prawa jazdy? Nie ma problemu. Osoby nieposiadające prawa jazdy kat. A będą mogły poczuć „pozytywne wibracje” dzięki symulatorowi jazdy Jumpstart – specjalnej platformie stacjonarnej, do której jest przymocowany prawdziwy motocykl (w wybranych lokalizacjach)

Więcej informacji: www.harley-davidson.pl w zakładce IMPREZY.

Miejsca i daty:

Kraków – 30-31 maja

Parking Makro Cash and Carry – ul. Jasnogórska 2

rezerwacje jazd/dodatkowe informacje: +48 607 407 900, +48 726 012 002

www.dragon-harley-davidson.pl

Zamek Chudów k. Gliwic – 06-07 czerwca

rezerwacje jazd/dodatkowe informacje: +48 722-066-566

www.arrow-harley-davidson.pl

Łódź – 13-14 czerwca

HD Łódź – ul. Dąbrowskiego 207/225

rezerwacje jazd/dodatkowe informacje: +48 42 689 70 74

www.harley-davidson-lodz.pl

Warszawa – 20-21 czerwca

Liberator – Ul. Górczewska 30

rezerwacje jazd/dodatkowe informacje: +48 22 837 46 14

www.liberator.pl

Wrocław – 27-28 czerwca

SKY TOWER od strony ul. Szczęśliwej

rezerwacje jazd/dodatkowe informacje: +48 691 300 300, +48 727 001 500

www.appaloosa.pl

Poznań – 04-05 lipca

V-Force ul. Św. Michała 43

rezerwacje jazd/dodatkowe informacje: +48 61 877 50 70

www.v-force.pl

Gdańsk – 11-12 lipca

HD Gdańsk – ul. Miałki Szlak 4/8

rezerwacje jazd/dodatkowe informacje: +48 58 321 88 77

www.harley-davidson-gdansk.pl

Najnowsze

Cykl imprez motocyklowych na Torze Poznań: Speed-Day 2015 – terminy

W bezpiecznych warunkach na torze w Poznaniu, motocykliści mogą doskonalić swoje umiejętności podczas cyklu imprez Speed-Day 2015.

Speed-Day to impreza, która już na stałe wrosła w świadomość miłośników sportów motorowych. Na specjalnym torze w Poznaniu można sprawdzić swoje umiejętności, maszynę i znacząco podnieść poziom adrenaliny. W kontrolowanych warunkach można również bezpiecznie nauczyć się jak prawidłowo pokonać zakręt z zawrotną prędkością, spróbować swoich sił na śliskiej nawierzchni oraz zmierzyć czas na szybkiej prostej. Jednym słowem bezpiecznie doświadczyć wielkich emocji i poczuć zapach palonej gumy.

Jak jest na takim wydarzeniu? Przeczytaj relację naszej czytelniczki.

Śmiałkami opiekują się utytułowani zawodnicy Mistrzostw Polski oraz licencjonowani instruktorzy sportu motocyklowego. Mają oni rzetelną wiedzę techniczną. Każdy z nich może się pochwalić imponującym doświadczeniem w prowadzeniu motocykli. Speed-Day to nie tylko rwące R1, GSX-R czy RR-ki, to też ludzie na klasycznych GS-ach, Gold-Wing-ach czy 125-ach. By wziąć udział w wydarzeniu, nie trzeba być posiadaczem super maszyny.

Podobnie jak w ubiegłych latach, w Speed-Day w tym roku zaangażowała się marka Bridgestone, która od dawna związana jest ze sportem motocyklowym, miedzy innymi poprzez zaangażowanie w wyścigi Moto GP, dzięki czemu stale udoskonala swoje technologie opon do jednośladów. Opony Bridgestone Battlax R10 zostały wybrane przez instruktorów, którzy będą szkolić motocyklistów w zakresie bezpiecznej jazdy, zachowania na drodze i w wykonywaniu trudnych trików.

Kolejne spotkania Speed Day 2015:

08 – 09 czerwca, 18 – 19 czerwca i 25 – 26 czerwca

13 – 14 lipca, 20 – 21 lipca i 27 – 28 lipca

03 – 04 sierpnia, 13 – 14 sierpnia i 20 – 21 sierpnia

31/08 – 01września, 14 – 15 września

08 – 09 października

Najnowsze

Kierowcy ruszyli do walki – Samochodowe Mistrzostwa Polski oraz Wyścigowy Puchar Polski

W miniony weekend na Torze Poznań odbyła się 1. i 2. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 1. i 2. runda Wyścigowego Pucharu Polski. Przez dwa dni kierowcy najpierw toczyli walkę o najlepsze pola startowe, a potem w wielu przypadkach, trwała zacięta walka o punkty w mistrzowskiej rywalizacji.

W pierwszym dniu całe podium w klasie D4+3500 zajęli kierowcy Porsche GT3 ‑ Marcin Jedliński wyprzedził Jarosław Budzyńskiego i Stanisława Jedlińskiego. Trzeba dodać, że Marcin Jedliński startowal z ostatniego pola, zdołał wyprzedzić wszystkich konkurentów. Wykorzystal gapiostwo Jarosława Budzyńskiego. W drugim dniu Marcin Jedliński z powodu awarii auta już nie wystartował, a zwyciężył Budzyński przed Stanisławem Jadlińskim.

W klasie D4 3500 w obu rundach podium wyglądało bardzo podobnie. Dwukrotnie najlepszy był Dariusz Gałęzki, a za nim finiszował Dawid Bokiej. W sobotę trzeci był Jakub Glasse, a w niedzielę Adam Rzepecki.

Interesująca była walka w klasie 1N. W sobotę zwyciężył Przemyslaw Kaźmierczak, choć naciskał go mocno Maciej Garstecki (strata 5,411 sek.). Trzeci na mecie był Piotr Kowner. W niedzielę walka była jeszcze bardziej zacięta, a różnice czasowe minimalne. Triumfował Adrian Wielowiejski, a za nim finiszowali: Piotr Kowner (strata 0,415 sek.), Maciej Garstecki (0,714) i Przemysław Kaźmierczak (1,035).

W klasie 2 w sobotę najszybszy był Michal Jóźwiak, ktory zwyciężył także w niedzielę. W klasie 3 pierwszego dnia triumfował Paweł Widawski, a następnego dnia wyprzedził go Karol Jodko-Kamiński. W klasie 6 sobota należała do Dawida Abramczyka, a w niedzilę najlepszy był Andrzej Grigorjew. W klasie 7 w sobotę zwyciężył Piotr Fira, a w niedzielę – Dariusz Sołtysiak.

W klasie 5 sobotni wyścig wygrał Artur Obuchowski, który wyprzedził Krzysztofa Ratajczaka (strata 0,225 sek.) i Mateusza Bartkowiaka (0,903 sek.). Niedziela należała do innych kierowców. Triumfował Mateusz Tokarski (startował z 14. pozycji!), wyprzedzając Mateusza Bartkowiaka i Roberta Hudziaka.

W klasie 8, czyli Pucharze Malucha też było ciekawie. W klasie 8.1 dwa razy jako pierwszy linie mety mijał Konrad Tadla, a za nim finiszował Michał Ghany. W klasie 8.2 w sobote triumfował Kamil Osóbka, ktory w niedziele musiał uznac wyższość Serafina Karczewskiego. Szczegółowe wyniki poznańskich zawodów na stronie internetowej Polskiego Związku Motorowego: www.pzm.pl/samochody/wyniki

Kolejna runda WSMP na Torze Poznań, wspólnie z wyścigami FIA CEZ, w dniach 10-12 lipca 2015 roku.

Najnowsze

Polacy pobili rekord Guinnessa w zmianie koloru auta!

W sobotę 23 maja, grupa aplikatorów z programu 3M, podczas targów MOTO SHOW w Krakowie, pobiła rekord Guinnessa w jak najszybszym oklejaniu samochodu.

Od 23 maja 2015 roku aplikatorzy z 3M™ Endorsed Vehicle Graphics Installers są najszybszym zespołem zmieniającym kolor auta na świecie!

– Jesteśmy dumni, że ośmioosobowa ekipa ustanowiła nowy rekord Guinnessa, przechodząc tym samym do historii. Warto dodać, że poprzedni rekordziści pracowali w grupie dziesięcioosobowej i osiągnęli czas 1 godzinę i 15 minut. Na targach w Krakowie nasza ekipa zeszła poniżej 40 minut – mówi Martyna Taczanowska, z działu Commercial Solutions w 3M Poland.

W skład grupy, która pobiła rekord Guinnessa weszli: Bartłomiej Stasiak (ubieramysamochody.pl), Piotr Walczak (Stick), Rafał Mierzwa (RR Customs), Rafał Żmuda (Wraptor), Paweł Szaflicki i Michał Wilczewski (Aplikatorzy.pl), Krystian Czyż (Graffit) oraz niezrzeszony z żadną firmą aplikator Daniel Rossowiecki.

– Mimo, że nie pracujemy ze sobą na co dzień byliśmy doskonale zgrani. Komunikacja i współpraca pozwoliła nam osiągnąć tak dobry wynik. Cieszę się, że mogłem tutaj być – powiedział jeden z aplikatorów Rafał Żmuda.

Podczas bicia rekordu wykorzystano folię 3M Wrap Film z serii 1080, która jest dedykowana do zmiany koloru pojazdów. Posiada ona wysokiej klasy właściwości pozwalające na profesjonalne i estetyczne oklejanie samochodów.

Najnowsze