Nowe logo marki Peugeot

Nie często producenci aut zmieniają swoje logo z prostej przyczyny - wszyscy jesteśmy do nich przywiązani. Ale trzeba iść z duchem czasu i w dobie, gdzie wszystko staje się przestrzenne, poprawiać również firmowe symbole. Tak uczynił Peugeot.

To zawsze jest odważny krok, aby zmieniać logo, które skutecznie wbiło się w świadomości fanów motoryzacji i nie tylko – także zwykłych kierowców, klientów. Dlatego za każdym razem producent, który decyduje się, aby zmodernizować, lub całkowicie zmienić logo, musi stawić czoła krytyce. Dziś Peugeot zaprezentował wizualizację swojego nowego loga.

8 marca, na Salonie Samochodowym w Genewie, Peugeot zaprezentuje rzeźbę lwa imponujących rozmiarów – o długości 12,5 m i wysokości 4,8 m. To dzieło sztuki na nowo interpretuje znak marki. Upamiętnia również 160-lecie istnienia logo francuskiej marki – lew jest jej symbolem od 160 lat. Znak został zastrzeżony w 1858 roku. Symbolizuje – wg producenta – trzy zalety pił zębatych, które były wówczas najważniejszym produktem marki: sprężystość, wytrzymałość zębów i szybkość cięcia.

Rzeźba, która zostanie zaprezentowana na tegorocznym salonie genewskim została stworzona przez projektantów Peugeot Design Lab. Ich misją jest wykorzystywanie bogatego doświadczenia i know-how marki w tworzeniu projektów przeznaczonych dla klientów spoza branży samochodowej.

Najnowsze

Edyta Klim

Kask motocyklowy – tani czy dobry? (video)

Kanadyjski sklep motocyklowy FortNine przeprowadził kilka testów różnych kasków motocyklowych. Obejrzyjcie je, zanim zdecydujecie o tym, jaki kask kupicie.

Laboratorium FortNine stworzono po to, by przekonać się, jak chronią poszczególne kaski motocyklowe. Testy przeprowadzane są w 9 kategoriach, począwszy od polewania wodą, aż po szlifowanie i podpalanie!

Czy tanie kaski z marketu są w stanie zapewnić ochronę motocykliście? Na to pytanie odpowiada poniższy film:

 

Czy kask Shoei będzie wart swojej ceny?

 

A jak w teście poradzi sobie kask retro?

 

A może kask modułowy poradzi sobie lepiej?

 

I na koniec kaski enduro:

Więcej testów z tego laboratorium, także ubrań – znajdziecie na kanale video: https://www.youtube.com/channel/UCNSMdQtn1SuFzCZjfK2C7dQ

Najnowsze

Edyta Klim

Przewodnik po motocyklowych rajdach 2018

Macie motocyklowe plany na nowy sezon? Bo my mamy dla Was kilka propozycji na spędzenie czasu w motocyklowym gronie na rajdzie!

Są różne sposoby na spędzenie wolnego czasu w towarzystwie innych motocyklistów i motocyklistek. A poniżej przedstawiamy nasze propozycje na takie spotkanie z odrobiną adrenaliny! Może warto już zarezerwować sobie termin w kalendarzu?

 

Rajd Pałuk

Data: 28 kwietnia

Organizator: Towarzystwo Imprez Rekreacyjnych i Sportowych

Wpisowe: 110 zł

Rajd o charakterze rekreacyjnym z dwoma trasami: asfalt – łatwa i asfalt-trudna. Nowością jest klasa dla motocykli Transalp. Start i meta zlokalizowana jest w ośrodku HOW w Smerzynie.

Strona facebook: https://www.facebook.com/rajdpaluk/

Strona www: http://tiris.pl/rajd-paluk/

 

Rajd Tukan V edycja

Data: 25-27 maja

Organizator: Fundacja Dwa Światy

Wpisowe: 185 zł

Rajd enduro motocyklowy z bazą w Bardzie. Można wybrać jedną z dwóch wersji tras: OFF-Road Racing (dla motocykli enduro powyżej 250 pojemności i z podziałem na 3 klasy) lub On-Road Asfalt, czyli turystyczno-krajoznawcza z elementami rywalizacji.

Strona facebook: https://www.facebook.com/rajdtukan/

Strona www: http://rajdtukan.pl

 

Bieszczadzki Rajd Motocyklowy Wilcza Sfora

Data: 25-27 maja

Organizator: ON Tour Poland i Start Paszków

Wpisowe: 150-460 z

Rajd ma charakter turystycznego przejazdu krajoznawczego po wyznaczonej trasie i nie odbywa się na czas a na precyzję przejazdu. Na trasie przejazdu organizator przygotował dla zawodników punkty kontrolne z zadaniami do wykonania lub odnalezienia. Do wyboru są dwa typy trasy: Road (drogi asfaltowe) i Adventure (drogi asfaltowe, szutrowe jak i gruntowe).

Strona facebook: https://www.facebook.com/bieszczadzkirajdmotocyklowy/

Strona www: https://rajdymotocyklowe.jimdo.com/rajd-bieszczadzki/program/

 

North-South Poland

Data: 15 – 20 czerwca

Organizator: ON Tour Poland i Start Paszków

Wpisowe: 1290 zł

Turystyczny Rajd Polski Północ-Południe z zakwaterowaniem. Trasa Adventure.

Strona facebook: https://www.facebook.com/North-South-Poland-349336165472038

Strona www: https://rajdymotocyklowe.jimdo.com/north-south-poland/program/

 

3 Świętokrzyski Rajd Motocyklowy-Baba Jaga Tour 2018

Data: 22-24 czerwca

Organizator: Stowarzyszenie Motocyklowe CK Riders Kielce

Wpisowe: od 80 (1 dzień) do 250 zł

Impreza trzydniowa i z trzema opcjami trasy: Road (asfalt i punkty kontrolne), Adventure (duże enduro, asfalt+bezdroża) i Adventure+ (podwyższony stopień trudności trasy). Bazą rajdu jest ośrodek wypoczynkowy Ptaszyniec w Bocheńcu. Rajd ma charakter przygody i nie odbywa się na czas, jednak będą punkty za poszczególne zadania.

Strona facebook: https://www.facebook.com/babajagatour/

strona www: https://babajagatour.jimdo.com/

 

Paszków Rally

Data: 24-26 sierpnia

Organizator: ON Tour Poland i Start Paszków

Wpisowe: 150-460 zł w edycji ubiegłej

Rajd z bazą w Lądku-Zdrój oferuje dwie trasy: Transgraniczny Road i Szutrowy Adventure.

Strona facebook: https://www.facebook.com/PaszkowRally

Strona www: https://paszkowrally.jimdo.com/

 

IV Rajd Latarników

Data: 7-9 września

Organizator: Stowarzyszenie Edukacji Permanentnej, Motopomocni

Wpisowe: 130-160 + wyżywienie, noclegi

Rajd odbywa się na orientację w okolicach gminy Choczewo, liczy się w nim dokładność przejazdu i dobra zabawa. Trasa w wersji Adventure i Asfaltowa.

Strona facebook: https://www.facebook.com/Rajdlatarnikow

Strona www: https://motopomocni.pl/turystyka/rajd-latarnikow/

 

I Motocyklowy Rajd Mazurski

Data: 15 września

Organizator: Towarzystwo Imprez Rekreacyjnych i Sportowych

Wpisowe: 150-350 zł

Jedna trasa obejmuje 75 % asfaltu i 25 % polnych drogi/szutrów w okolicach Giżycka. Zadania na rajdzie połączone z ciekawymi historycznie miejscami.

Strona www: http://rajdmazurski.com.pl/

Strona facebook: https://www.facebook.com/Motocyklowy-Rajd-Mazurski-229086547569625/

 

TRAK 2018 – Turystyczny Rajd Asfaltowo Krajoznawczy

Data: 27-30 września

Organizator: ON Tour Poland i Start Paszków

Turystyczny Rajd Asfaltowo-Krajoznawczy po Dolnym Śląsku, a do pokonania ok. 300 km i noclegi po drodze.

Strona www: https://rajdymotocyklowe.jimdo.com/trak-rally-1/

Najnowsze

Edyta Klim

Asta i Linas w podróży przez świat (video)

Asta i Linas wyjechali na motocyklach z Wilna 15 października 2016 roku, a do tej pory za nimi prawie 74 tys. kilometrów i z każdym dniem przybywają kolejne.

Asta podróżuje motocyklem BMW F650 GS, a Linas większym BMW F800 GSA. Ich celem jest jazda drogami utwardzonymi, jak i tymi o luźnej nawierzchni, więc motocykle są przygotowane na każde warunki. Główną zasadą przy wyborze trasy jest unikanie dużych, obleganych dróg.

Trasa motocyklowej pary wiedzie przez Europę, Amerykę Południową, Amerykę Północną, Azję i Afrykę i teoretycznie będzie miała swój kres wiosną 2018 roku.

Zapraszamy na oficjalną stronę podróżników: http://www.2wheeledadventures.com/

Najnowsze

Edyta Klim

Motocyklowe siostry

Paulina i Natalia to siostry, które nie tylko łączy wspólna pula genów, ale także miłość do motocykli.

Paulina jest o rok młodsza od Natalii, jednak obie są właśnie w klasach maturalnych (liceum i technikum). Na co dzień mieszkają oddzielnie, ale spotykają się w każdy wolny dzień. I oczywiście, jak tylko mogą, to spędzają ten czas na motocyklach. Paulina posiada Kawasaki Ninja 250 (2011r.), natomiast Natalia w pierwszym sezonie miała Yamahę YZF125, a teraz przesiadła się na R3.

Zainteresowanie sióstr motocyklami nie miało jakiegoś wyraźnego punktu startowego. Wszystko rozwijało się w sposób naturalny, najpierw przez zainteresowanie tematem w internecie, po zakup pierwszego motocykla dla Pauliny. Następnie bakcyla złapała też Natalia i już razem siostry pokonywały kolejne kilometry.

Wiele je łączy, jednak są zupełnie inne:

– Nasze charaktery są odmienne, ale właśnie tym tworzymy jedność. Jedna jest spokojna poukładana, a druga ma diabełka w sobie i zawsze wina leci na nią (śmiech). Mimo tego jesteśmy zgrane, wspieramy się i zawsze jesteśmy razem – mówi Paulina.

Początkowo trudno im było przekonać otoczenie do swojej, nowej pasji, jednak z czasem udowodniły, że to nie jest chwilowy kaprys, a ich sposób na życie. Największe wsparcie otrzymują od taty, który też jest motocyklistą. Mogą go o wszystko spytać, jak i liczyć na pomoc, gdy zawodzi sprzęt.

Paulina ma większe doświadczenie w jeździe motocyklem, jednak dziewczyny nigdy ze sobą nie rywalizują. Obie stawiają sobie za cel rozwijanie umiejętności i dzielenie się wspólną pasją. Każdy pretekst do wspólnego wyjazdu jest dobry, raz jakiś zlot, innym razem spotkanie lub fajne miejsce do zobaczenia:

– Uwielbiamy wsiąść na motocykl i jechać jak najdłużej. Najlepiej, żeby trasa się zmieniała i rosła adrenalina. Zdecydowanie nie lubimy się nudzić, więc oczywiście wybieramy trasy, gdzie mamy dużo zakrętów!


Na motocyklach siostry czują się wspaniale, mogą oderwać myśli od codziennych spraw, szkoły, problemów. Poznają nowe miejsca, nowych ludzi i cieszą się każdą chwilą. W przyszłości chciałyby nauczyć się jeździć na jednym kole, jeszcze więcej czasu spędzać na motocyklach i zwiedzić na nich Chorwację.

Zapraszamy na profil Pauliny i Natali: http://www.facebook.com/sistersmototeam/

Najnowsze