Nowe BMW X6 – galeria

Niektórzy od razu zakochali się w nadwoziu X6, inni nie mogą na nie patrzeć. Lekko odświeżona wersja tego modelu będzie dostępna od wiosny 2012.  

BMW X6
fot. BMW

BMW X6 jest przez producenta klasyfikowany jako (pierwszy w historii) pojazd typu Sports Activity Coupé. Auto napędzane jest na cztery koła (xDrive z układem Dynamic Performance Control). Pod maską do wyboru: mocne silniki benzynowe i wysokoprężne, podwójnie doładowane. Trudno się dziwić, że od premiery rynkowej, w przeciągu trzech lat sprzedano ponad 150 tysięcy egzemplarzy tego samochodu.

Co nowego?
Standardowe światła przeciwmgielne zostały umieszczone w matowo wykończonej obudowie w górnej części wlotów powietrza. Ich wyższe i bardziej centralne położenie ma podkreślać szerokość pojazdu. Trójwymiarowo wymodelowana rama i na nowo zaprojektowany, pochylony ku dołowi grill, mają sprawić, że atrapa chłodnicy BMW szczególnie przyciągie uwagę do przedniej części pojazdu. Kąt pochylenia kratek atrapy chłodnicy jest połączony z dolną linią reflektorów, tworząc tym samym dodatkową linię poziomą.

W nowym BMW X6 znajdziemy adaptacyjne reflektory LED, jako alternatywę do podwójnych świateł ksenonowych. Trójwymiarowo ukształtowane pierścienie świetlne są spłaszczone na górze i dole. Także z tyłu na nowo zaprojektowano światła tylne. Standardowa gama wyposażenia obejmuje 19-calowe obręcze ze stopów lekkich, ale w 8-cylindrowym modelu BMW X6 xDrive 50i dostępne są dwukolorowe obręcze w stylistyce Double Spoke (w opcji ’20 i dwukolorowe w wersji Y-spoke). Opcjonalnie dla wszystkich wersji modelu dostępna jest pokrywa bagażnika z mocno ukształtowaną częścią nad komorą silnika.

Mocy przybywaj!
Jako dodatkowa oferta BMW M GmbH – speców od mocnych samochodów sportowych – BMW X6M z silnikiem V8 o mocy 555 KM również zostało odświeżone. Model jest skonfigurowany z 8-biegową przekładnią (z dźwigienkami zmiany biegów na kierownicy). Tymczasem system Dynamic Perfomance Control jest standardowym elementem we wszystkich wersjach BMW X6 jako część napędu na cztery koła xDrive. Przez zmienny rozdział momentu obrotowego pomiędzy koła tylne, Dynamic Performance Control  poprawia stabilność toru jazdy pojazdu, będącego pod wpływem poprzecznych sił przyspieszenia, oraz polepsza trakcję podczas przyspieszenia przy wyjeździe z zakrętu. System Active Steering (niedostępny w BMW X6 M50d i BMW X6 M) i adaptacyjny napęd (w standardzie w BMW X6 M50d i BMW X6  M) są oferowane z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami  i stabilizacją poprzeczną.

Gadżetologia
Oczywiście BMW nie mogło sie obyć bez systemów asystujących kierowcy i usług mobilnych w ramach BMW ConnectedDrive. Poza wyświetlaczem Head-Up, dostępne jest wyposażenie obejmujące system ostrzegania przed zjechaniem z pasa (Lane Departure Warning) (niedostępne w BMW X6 M50d i BMW X6 M), informacje o ograniczeniu prędkości (Speed Limit Info), kamery Side View i Rear View z Top View. Nowe BMW X6 zostało również ulepszone pod względem integracji w pojeździe smartfonów i odtwarzaczy muzyki.

 

Wnetrze BMW X6.
fot. BMW

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze