Nowe auto Leonarda di Caprio

Czy samochody hybrydowe muszą być nudne? Niekoniecznie! Oto jakim autem będzie jeździł już wkrótce - bożyszcze kobiet - Leonardo di Caprio.

fot. Fisker

Marka Fisker Automotive, większości nieznana na polskim rynku, jest producentem wyjątkowych samochodów sportowych. Niedawno zaprezentowano hybrydowy model Karma.

Pierwszym szczęśliwcem, który usiądzie za kierownicą tego auta będzie znany hollywoodzki aktor, Leonardo di Caprio. Jest on znany z wielu akcji na rzecz ratowania przyrody, więc nie dziwi fakt, że wybrał samochód o napędzie hybrydowym, który na 100 kilometrów ma spalać jedynie 3,5 litra benzyny.

Pod maską Karmy znajdziemy 2.0 litrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem o mocy 260 KM, który działa niczym generator dla akumulatorów znajdujących się w aucie. Natomiast w bagażniku Fisker ma dwa silniki elektryczne o mocy 403 KM!

Jakimi osiągami może pochwalić się najnowsze dziecko Fisker Automotive? Kierowca do wyboru ma dwa tryby SPORT i STEALTH. W pierwszym samochód rozpędzi się do 200 km/h, natomiast w drugim do – jedynie – 153 km/h – wszystko po to, aby zapewnić maksymalnie ekonomiczne zużycie benzyny.

Fabryka otrzymała już 3 000 zamówień na ten konkretny model. Wśród osób, które zdecydowały się zakupić Karmę znaleźli się również politycy m.in. Al Gore (były wice prezydent USA), a także Colin Powell (były Sekretarz Stanu USA).

A kto stoi za sukcesem tego modelu? Twórcą tego nieprzeciętnego pojazdu jest nie kto inny jak sam Henrik Fisker, znany z takich dzieł jak Aston Martin DB9 czy V8 Vantage.

Jak Wam się podoba ten samochód? Złośliwcy mówią, że di Caprio zdecydował się na zakup, bo zauroczyły go modelki zaangażowane do reklamy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze