Nowe Audi A5 maskuje się przed premierą

Do premiery nowego Audi nie pozostało już wiele czasu. Dlatego producent z Ingolstadt prezentuje coraz więcej zapowiedzi na temat swojego coupe.

W sieci pojawiło się zdjęcie zamaskowanego Audi A5. Jednak tym razem nie było to ujęcie przyłapanego na mieście czy torze samochodu, tylko egzemplarz w pełnym kamuflażu, umieszczony na tle o tej samej strukturze. 

Producent z Ingolstadt zapowiada, że nowy model pod względem designu nie będzie rewolucją. Raczej możemy liczyć na ewolucję, która będzie się opierać na wyglądzie nowego A4, które zadebiutowało kilka miesięcy temu. 

Nowe Audi A5 z pewnością będzie nadal bardzo atrakcyjne, ale możemy się spodziewać, że nowa wersja będzie miała nieco ostrzejszą linię niż poprzednik. Poprawi się ilość miejsca w kabinie, a szczególnie dla pasażerów siedzących z tyłu. Auto jest zbudowane na płycie podłogowej MLB Evo, co sprawi, że na pewno będzie dużo lżejsze.

Pod maską znajdziemy silniki z aktualnej generacji A4, włączając w to nowy turbodoładowany silnik V6 o pojemności trzech litrów, który pojawi się w wersji S5 oferując 354 KM maksymalnej mocy oraz 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Nieco później do gamy dołączy także model RS5 z technologią e-turbo.

Premiera nowego Audi A5 została zaplanowana na początek czerwca. Do tego czasu możemy podziwiać zamaskowany egzemplarz.

Najnowsze

Alfa Romeo 4C jako… bęben?

Ludzie mają naprawdę dziwne pomysły. Pewien Holender postanowił wykorzystać swoją Alfę Romeo 4C jako instrument, a konkretnie bęben.

Alfa Romeo 4C to samochód stworzony pod kątem dostarczania emocji z jazdy. Jednak pewien Holender odkrył, że lekkie nadwozie z włókna węglowego idealnie nadaje się wybijania rytmu niczym bęben. 

Podczas imprezy Ijseldeltarit 2016 dumny posiadacz 4C postanowił zagrać kilka kawałków przy użyciu samochodu. Oprócz właściwości muzycznych model 4C zapewnia też bardzo przyzwoite osiągi. Auto jest wyposażone w silnik o pojemności 1,75 litra o mocy 237 KM. Do setki rozpędza się w 4,2 sekundy, a na każdy kilogram masy przypada 0,33 KM.

Alfa Romeo 4C jest z pewnością najdroższym i najszybszym zestawem perkusyjnym na świecie. Zobaczcie sami. itz-2EcHViQ

 

Najnowsze

Przenośne kino samochodowe

Kina samochodowe to już praktycznie relikt przeszłości, ale grupka zapaleńców ze Stanów Zjednoczonych postanowiła przywrócić pomysł do łask. Wszystko, czego potrzeba to samochód, projektor oraz mobilny ekran do projekcji.

Projekt nazywa się Hitch Theater i jego twórcy zbierają środki na uruchomienie biznesu na serwisie Kickstarter. Produkt będzie dostępny w trzech opcjach, w zależności od potrzeb mobilnego kinomana. W każdym pakiecie znajduje się 122-calowy ekran do projekcji, statyw oraz projektów. Całość została zaprojektowana tak, aby samochód mógł posłużyć jako nośnik obrazu. 

Na filmie promocyjnym możemy zobaczyć, że system da się bez problemu zainstalować na krypie pickupa. Potem wystarczy tylko rozsiąść się wygodnie na poduszkę i oglądać produkcje filmowe na świeżym powietrzu.

Za 330 dolarów można będzie nabyć zestaw składający się z projektora oraz ekranu. Całość będzie zasilana przy pomocy przetwornicy zamieniającej 12V na 110V lub 230V. Całość zapowiada się bardzo ciekawie. Zobaczcie, jak to działa.

Najnowsze

Fiat 124 Spider dla Playmate Roku

Eugena Washington, amerykańska aktorka i modelka otrzymała właśnie tytuł Playboy Playmate of the Year. Oprócz nagrody pieniężnej otrzymała na dwa lata nowego Fiata 124 Spider.

Amerykańska modelka, znana szerszej publiczności z telewizyjnego show „America`s Next Top Model” zdobyła właśnie tytuł Playmate Roku 2016. Z tej okazji otrzymała 100 tys. dolarów oraz samochód, z którego będzie mogła korzystać przez następne dwa lata. 

Jest to nowy Fiat 124 Spider, który niedawno pojawił się w sprzedaży. Modelka dostała egzemplarz w wersji Lusso. Auto jest wyposażone w skórzane siedzenia z podgrzewaniem, czarne wykończenie wnętrza oraz system multimedialny z siedmiocalowym, dotykowym ekranem.

Pod maską pracuje silnik MultiAir o pojemności 1,4 litra. Cztery cylindry generują 160 KM, które są przekazywane na tylną oś za pomocą sześciobiegowej skrzyni manualnej. Za dopłatą można zamówić skrzynię automatyczną. 

Eugena Washington ma za sobą pierwszą sesję w Playboyu, która miała miejsce w grudniu zeszłego roku. Jej kolejna sesja, już jako Playmate Roku, pojawi się w Stanach za miesiąc.

Najnowsze

Policja testuje drony!

Drogówka zamierza wykorzystywać nowoczesne technologie do walki z piratami drogowymi. Już niebawem nad ulicami pojawią się drony, które będą pomagać w rejestrowaniu wykroczeń za które posypią się mandaty.

Katowicka policja testowała kilka temu drona należącego do Politechniki Śląskiej. Policjanci obserwowali z powietrza sytuacje na drodze i rejestrowali wykroczenia nie tylko kierowców, ale także pieszych. Podczas próbnego dnia policja nie wystawiała mandatów, ale niebawem może się to zmienić. Na razie jedyną jednostką, która sprawdza takie rozwiązanie jest Komenda Wojewódzka w Katowicach, ale niebawem inne oddziały mogą podłapać ten pomysł. 

Dron latający nad drogą nie mierzy prędkości. Jego zadaniem jest obserwacja sytuacji na drodze. Policjanci skupiają się na poprawie bezpieczeństwa pieszych, dlatego wyłapywani są kierowcy ignorujący czerwone światło lub wymijające inne samochody, które akurat ustępują pierwszeństwa pieszym. Przy pomocy drona można sprawdzić, czy kierowca ma zapięte pasy lub korzysta z telefonu komórkowego w czasie jazdy.

Po zarejestrowaniu wykroczenia do akcji wkraczają pobliskie patrole i pouczają sprawcę. Trzeba brać pod uwagę, że ta nowinka techniczna może niebawem być standardem.

 

Najnowsze