Nowa Mazda MX-5 w Europie już jesienią

My, kobiety, zazwyczaj lubimy roadstery. Wiatr we włosach, moc pod maską, tylko my, samochód i droga przed nami. Trudno się oprzeć takiemu połączeniu. Już jesienią do Europy zawita zmodernizowana Mazda MX-5. Będzie dostępna w dwóch wersjach: jako coupe z twardym składanym dachem oraz jako klasyczny roadster z dachem brezentowym.

Europejczycy otrzymają też nowy, popielaty kolor nadwozia: dotychczasowy Metropolitan Grey zostanie zastąpiony odcieniem Dolphin Grey. W duchu większej elegancji zmienione zostały detale zestawu wskaźników i ramiona kierownicy.

Mazda MX-5
fot. Mazda

W egzemplarzach z przekładnią manualną ruch przepustnicy i głębokość wciskania pedału przyspieszenia są sterowane i kontrolowane osobno, co ma wzmagać poczucie przyspieszenia liniowego i zapewniać lepsze panowanie nad pojazdem w czasie przyspieszania z niskiej prędkości, na przykład na krętych drogach poza miastem.

Mazda MX-5
fot. Mazda

Producent zapewnia, że MX-5 po ostatnich zmianach nie tylko prezentuje się bardziej agresywnie, ma lepsze właściwości aerodynamiczne i stabilniej prowadzi się w zakrętach, ale także jest dużo bezpieczniejsza dla pieszych. Mazda wprowadziła nowy, chroniący pieszego system „aktywnej maski”. W przypadku wykrycia kolizji z pieszym maska zostaje automatycznie uniesiona, a powstała pod nią pusta przestrzeń pochłania część energii uderzenia i amortyzuje upadek. Lepiej chronione są także nogi pieszego dzięki nowej konstrukcji przedniego zderzaka.

Mazda MX-5
fot. Mazda

Zmodernizowaną Mazdę MX-5 będzie można kupić w Europie już jesienią 2012 roku. Do polskiej gamy MX-5 ta wersja dołączy w 2013 roku.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze