„Nieustraszony” powraca!

W latach 90. w polskiej telewizji był emitowany popularny serial "Nieustraszony", w którym główną rolę obok Davida Hasselhoffa grał Pontiac Trans Am, zwany K.I.T.T. Wygląda na to, że niebawem powrócą na ekrany.

Wspomniany serial pod nazwą „Knight Rider” był emitowany w Stanach Zjednoczonych w latach 1982-1986. Dużo emocji wzbudzał naszpikowany technologią Pontiac Trans AM, czyli K.I.T.T., który na wyposażeniu miał takie rozwiązania jak system automatycznego pompowania kół, tempomat, system gaśniczy oraz był w stanie wykryć usterkę. Oczywiście nie zabrakło także trochę fantastyki w postaci dział laserowych, wyrzutni rakiet, wykrywacza bomb oraz systemu gubienia pocisków. 

Przez cztery lata emisji serialu powstały cztery sezony. W roku 2008 zrobiono remake filmy, ale nowoczesna interpretacja nie zachwyciła publiczności. Tym bardziej, że główną rolę odgrywał tam Ford Mustang. 

Tymczasem kilka dni temu w sieci pojawił się trailer zapowiadający pełnometrażowy film nawiązujący do kultowej serii. Widzimy na nim Davida Hasselhoffa ubranego w charakterystyczną, skórzaną kurtkę. Czeka on na nadjeżdżającego Pontiaca i pyta stojącego obok chłopaka „czy jest gotowy?”.

Najnowsze

Uwaga kierowcy! 10 tys. mandatów w miesiąc

Choć niecały miesiąc działa nowy system monitorujący przejazd na czerwonym świetle, to już udało się złapać sporo kierowców. Mogą się oni spodziewać, że pierwsze wezwania trafią lada moment w ich ręce.

Generalny Inspektorat Transportu Drogowego zaczyna już wystawiać mandaty za wykroczenia zarejestrowane przez sieć specjalnych kamer znajdujących się w 20 lokalizacjach na terenie całego kraju, nad którymi czuwa Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD).

Kierowca, który popełnił wykroczenie nie ma świadomości czy został zarejestrowany, bowiem przed systemem monitorującym nie ma żadnych ostrzeżeń. Jedyna metoda to przestrzegać przepisów. Jeżeli zdecydujemy się przejechać na czerwonym świetle przez skrzyżowanie to czeka nas mandat od 300 do 500 złotych oraz 6 punktów karnych. 

Mimo że system działa dopiero od niecałego miesiąca, to według najnowszych danych kamery zarejestrowały już około 10 tys. wykroczeń, co w przeliczeniu daje prawie milion złotych przychodu dla budżetu państwa. Podobno największą skuteczność mają kamery w Komornikach, Markach oraz Jabłonnej. 

Przy okazji warto pamiętać, że GITD uruchamia kolejne lokalizacje z odcinkowym pomiarem prędkości. W sumie na terenie całej Polski znajduje się 29 punktów pomiaru, w których właśnie trwają odbiory techniczne. Tak więc już za kilka dni większość z nich zacznie rejestrować wykroczenia. W miejscowościach Łuszczów, Łosiów i Karniewo urządzenia zarejestrowały już ponad 1700 wykroczeń.

Oto miejsca, w których znajdują się kamery rejestrujące przejazd na czerwonym świetle:

1. Miejscowość: Stalowa Wola (woj. podkarpackie)
Skrzyżowanie: DK 77 z DW 871 (ul. K.E.N.)
2.Miejscowość: Ropczyce (woj. podkarpackie)
Skrzyżowanie: DK 94 z DW 986 (ul. 3 Maja)
3.Miejscowość: Łukanowice (woj. małopolskie)
Skrzyżowanie: DK 94 z drogą od Sierachowic/Topoliny od Łukanowic)
4.Miejscowość: Olkusz (woj. małopolskie)
Skrzyżowanie: DK 94 z ul. Króla Kazimierza Wielkiego/ul. Pakuska
5.Miejscowość: Łaziska Górne (woj. śląskie)
Skrzyżowanie: DK 81 z ul. Cieszyńską
6. Miejscowość: Pyskowice (woj. śląskie)
Skrzyżowanie: DK 94 (ul. Toszecka) z DK 40 (ul. Mickiewicza)
7. Miejscowość: Polkowice (woj. dolnośląskie)
Skrzyżowanie: DK 3 z ul. Kopalniana
8. Miejscowość: Anielin (woj. lubelskie)
Skrzyżowanie: DK 12  z ul. Puławską
9. Miejscowość: Mroków (woj. mazowieckie)
Skrzyżowanie: DK 7 z ul. Rejonowa
10. Miejscowość: Marki (woj. mazowieckie)
Skrzyżowanie: DK 8 z ul. Wspólna
11. Miejscowość: Jabłonna (woj. mazowieckie)
Skrzyżowanie: DK 61 z ul. Modlińska-ul. Brzozowa
12. Miejscowość: Zgierz (woj. łódzkie)
Skrzyżowanie: DK 91 (ul. Armii Krajowej) z ul. Długa/Jana Pawła II
13. Miejscowość: Kowal (woj. kujawsko-pomorskie)
Skrzyżowanie: DK 1 z 269 (ul. Wojska Polskiego)
14. Miejscowość: Grębocin (woj. kujawsko-pomorskie)
Skrzyżowanie: DK 15 z DW 552 (ul. Dworcowa-Lubicka)
15. Miejscowość: Nakło nad Notecią (woj. kujawsko-pomorskie)
Skrzyżowanie: DK 10 z DW 241
16. Miejscowość: Komorniki (woj. wielkopolskie)
Skrzyżowanie: DK 5 z ul. Magazynowa – ul. Daimlera Gottlieba
17. Miejscowość: Piła (woj. wielkopolskie)
Skrzyżowanie: DK 10 z DK 11 (ul. Bydgoska)
18. Miejscowość: Miszewo (woj. pomorskie)
Skrzyżowanie: DK 20 z ul. Gdańska
19. Miejscowość: Luzino (woj. pomorskie)
Skrzyżowanie: DK 6 (ul. Wejcherowska – ul. Lęborska) z ul. Chłopska – ul. Wilczka
20. Miejscowość: Mosty, pow. Lęborski (woj. pomorskie)
Skrzyżowanie: DK 6 (ul. Abrahama) z ul. Witosa – ul. Kwiatowa)

Najnowsze

Kazachowie testują w nietypowy sposób Teslę

Jeżeli Elon Musk zobaczył ten filmik, to z pewnością złapał się za głowę. Inżynierowie marki Tesla z pewnością spędzili wiele godzin na testach, ale nie sprawdzili jednej ważnej kwestii z punktu widzenia tamtejszego rynku.

Projektowanie samochodu nie jest sprawą prostą. Wymaga wielu godzin badań i testów, podczas których zastosowane rozwiązania są sprawdzane w najbardziej absurdalnych przypadkach. Jednak ludzka pomysłowość potrafi mocno zaskoczyć. 

Jeden z egzemplarzy elektrycznego samochodu Tesla Model S trafił na Kazachstan, gdzie z pewnością  był nie lada atrakcją dla miejscowej ludności. Miejscowi bardzo szybko postanowili sprawdzić praktyczność nowoczesnego samochodu, a w szczególności możliwości ładunkowe bagażnika znajdującego się pod przednią maską. 

W tym celu wykorzystano… owcę. Naprawdę, nie mamy pojęcia po co komu owca w bagażniku, ale być może w tamtych rejonach właśnie w ten sposób ocenia się praktyczność samochodu.

https://www.youtube.com/watch?v=IDfnIkOvJ3c 

Najnowsze

Kiedy najczęściej wzywamy assistance?

Grudzień i styczeń są najgorszymi miesiącami dla kierowców. Nie dość, że warunki drogowe potrafią być wtedy bardzo ciężkie, to na dodatek dużo częściej wzywamy wtedy pomoc drogową.

Zimowe miesiące są dużym sprawdzianem dla stanu technicznego naszych samochodów. Trudne warunki pogodowe sprawiają, że możemy się spodziewać problemów praktycznie każdego dnia. Jak wynika z analizy danych przeprowadzonych przez Mondial Assitance, przez dwa zimowe miesiące wzywamy pomoc drogową o 36 procent częściej niż w innych miesiącach. 

Najczęstsze problemy z którymi borykają się kierowcy to zamarzanie paliwa lub oleju napędowego. Bardzo często dochodzi też do wypadków i kolizji wynikających ze złych warunków drogowych oraz ograniczonej widoczności. Na liście powodów wezwań są także awarie akumulatora, uszkodzenie opony po najechaniu na dziurę ukrytą pod śniegiem lub zamarznięcie zamków w drzwiach. Pozostawienie na mroźną noc samochodu z zaciągniętym hamulcem ręcznym spowoduje, że rano będzie problem z ruszeniem z miejsca. 

We wszystkich przypadkach powyżej pomoże nam ubezpieczenie assistance, pod warunkiem że zostało dobrze wybrane. Dlatego warto dowiedzieć się na temat „zimowych wyłączeń” w ubezpieczeniach assistance. Specjaliści od ubezpieczeń podkreślają, że grudzień i styczeń potrafią być pracowite dla branży assistance, ale w tym roku ze względu na pogodę również marzec był podobny pod względem ilości interwencji do stycznia, gdyż zdarzały się nocki z temperaturą zbliżającą się do -10 stopni Celsjusza.

Najnowsze

Oto finaliści Car of The Year 2016

Znamy już finałową siódemkę plebiscytu European Car of The Year 2016. Podczas targów w Genewie dowiemy się, który z tych samochodów zgarnie główny tytuł.

Kilka miesięcy temu jury wybrało finałową listę 40 modeli, spośród których została wybrana siódemka, którą opublikowano kilka dni temu. Jury składające się z 58 dziennikarzy motoryzacyjnych reprezentujących 27 krajów, w tym 2 z Polski, ogłosi na targach w Genewie, który model zdobył tegoroczną nagrodę Car of The Year.

Do finałowej batalii dostały się następujące modele:

– Audi A4
– BMW 7
– Jaguar XE
– Mazda MX5
– Opel Astra
– Skoda Superb
– Volvo XC90

W tegorocznym finale większość modeli to przedstawiciele segmentu premium, ale nie zabrakło tam Opla Astry produkowanego w gliwickiej fabryce oraz praktycznej i bardzo popularnej Skody Superb. Najbardziej zaawansowanym technologicznie samochodem w stawce jest bez wątpienia BMW Serii 7, a tuż za nim nowe Volvo XC90, które zdobywa coraz większą rzeszę sympatyków. Mazda MX-5, która powróciła do korzeni i zapewnia jeszcze więcej radości z jazdy jest tutaj sporym zaskoczeniem. Ostatnia dwójka to sedany z segmentu premium, które mają chyba najmniejsze szanse na zgarnięcie głównego trofeum.

W zeszłym roku zwycięzcą plebiscytu Car of The Year został Volkswagen Passat, natomiast dwa lata temu wygrał Peugeot 308. Tymczasem warto sprawdzić, które samochody zostały nagrodzone w konkursie na Światowy Kobiecy Samochodu Roku 2015.

Najnowsze