Nieudana próba podróży w czasie

Pod koniec zeszłego roku fani filmu "Powrót do przyszłości" celebrowali datę 21 października 2015, która pojawiła się w produkcji 30 lat temu. Jeden z Amerykanów postanowił pójść krok dalej.

Bohaterowie filmu podróżowali w czasie przy pomocy specjalnie przerobionego DeLoreana. Pewien Amerykanin z Florydy postanowił przy pomocy swojego Dodge`a Challengera w podobny sposób przenieść się w czasie.

26-letni mężczyzna przekonany, że misja się powiedzie, rozpędził swój samochód. Jednak coś musiało pójść nie tak, ponieważ auto zamiast przenieść się w czasie uderzyło z impetem w biurowiec, zatrzymując się w jednym z pomieszczeń, demolując po drodze dwa biura.

Na szczęście do incydentu doszło w niedzielę, gdy nikogo nie było w biurze. Ucierpiały tylko meble biurowe, komputery oraz konstrukcja budynku. Co ciekawe, kierowcy nic się nie stało, ale po tym wyczynie został zabrany do szpitala na obserwacje i postawiono mu zarzuty zniszczenia mienia i spowodowania zagrożenia w ruchu lądowym.

https://www.youtube.com/watch?v=Shl7RHB7GXQ 

 

Najnowsze

46 minut najlepszych, motoryzacyjnych dźwięków!

Jeżeli w głowie szumi jeszcze po wczorajszym wieczorze, oto dźwięki którą uleczą duszę niejednego motoryzacyjnego maniaka. Kilkadziesiąt minut najlepszej orkiestry granej przez cylindry.

Rok 2015 to już wspomnienie, a to najlepszy czas żeby przyjrzeć się i posłuchać samochody, które jeździły po naszym globie. Jeden z użytkowników serwisu YouTube przygotował specjalną kompilację najciekawszych i najlepiej brzmiących supersamochodów. 

Nagrania pochodzą z całego świata, ale z wiadomych względów najczęściej pojawiają się motoryzacyjne stolice z Europy, ale także reszty świata. Nie zabrakło także brutalnych dźwięków prosto z Nurburgringu czy Spa Francorchamps.

Najnowsze

Ford opatentuje unicykl?

Ile razy jadąc do pracy w korku marzyliście o porzuceniu samochodu i poruszaniu się sprawniejszą formą komunikacji, np. jednośladem? Niedługo Ford wprowadzi takie rozwiązanie.

W sieci pojawiły się rysunki patentowe, które zdradzają zamiary Forda. W bagażniku samochodu będzie znajdowała się rama bez koła, które będziemy musieli zdemontować z tylnej osi raz ze zintegrowaną tarczą hamulcową. W ramie unicykla zostanie umieszczony mały silnik elektryczny, który będzie napędzał koło.

To wszytko prezentuje się bardzo ciekawie, ale możliwe, że nigdy nie wejdzie do seryjnej produkcji. W ten sposób producent po prostu zabezpiecza swoje pomysły na przyszłość, w razie gdyby pojawiły się takie trendy.

Producenci każdego roku składają bardzo dużo wniosków patentowych. Jak donosi zagraniczny informator, sam Ford złożył w tym roku ponad 6 tys. pomysłów, pośród nich świecące elementy karoserii lub właśnie prezentowany na zdjęciu unicykl.

Najnowsze

Chrapiesz? Nie będziesz zawodowym kierowcą

Przepisy unijne potrafią być naprawdę absurdalne. Już niebawem przekonają się o tym zawodowi kierowcy, którzy podczas badań medycznych będą sprawdzani pod kątem chrapania w czasie snu.

Wraz z nowym rokiem wchodzą zmodernizowane przepisy narzucone przez Unię Europejską. Określają one obowiązkowe kontrole medyczne, którym będą poddawani kierowcy zawodowi. Specjaliści z Komisji Europejskiej uważają, że osoby cierpiące na zaburzenia oddechu podczas snu (OSAS – obstructive sleep anoea syndrome) częściej powodują wypadki i kolizje. 

Badania przeprowadzone przez Unię potwierdziły, że mogą one mieć równie poważny wpływ na bezpieczeństwo, co alkohol czy leki. Osoby, które chrapią stwarzają sześciokrotnie większe zagrożenie, niż osoby które nie mają tej przypadłości. 

Specjaliści od medycyny potwierdzają te tezy. Chrapanie powoduje, że trudniej oddychamy, a tym samym płycej śpimy. Wpływa to niekorzystnie na naszą regenerację. Niewyspani kierowcy mogą tym samym mieć gorszą koncentrację i refleks, więc wnioski nasuwają się same.

Najnowsze

Jak rozebrać świąteczną choinkę?

Święta już za nami, a więc wypadałoby posprzątać. Nissan podpowiada jak w szybki sposób rozprawić się z ozdobami na świątecznej choince przy wykorzystaniu modelu GT-R.

Japoński producent opublikował kilka dni temu film pt. „Rozbieranie choinki przy użyciu Nissana GT-R”. Widzimy w nim głowę rodziny, która kompletuje listę poświątecznych zadań. Wśród nich jest usunięcie świątecznych ozdób z choinki. Do tego celu wykorzystał najszybszego Nissana w gamie.

Przypuszczamy, że większość z nas nie posiada Nissana GT-R w garażu. Można do tego wykorzystać także inny samochód. Jeżeli jednak planujecie zakup japońskiego supersamochodu to warto poczekać jeszcze trochę, ponieważ Nissan pracuje właśnie nad ulepszonym modelem. Auto będzie miało zmienione zawieszenie, poprawiony układ kierowniczy. 

Najnowsze