Quantcast

Niemcy też nie tworzą korytarzy życia i nie przepuszczają służb do wypadku!

Wydawałoby się, że kto jak kto, ale nasi zachodni sąsiedzi mają wysoko rozwiniętą kulturę drogową i potrafią jeździć po autostradach. Okazuje się, że niekoniecznie.

Często krytykując zachowania Polaków na autostradach, zaznacza się, że powodem nieobycia z drogami szybkiego ruchu, jest zacofanie infrastruktury drogowej. Wielu kierowców zdobywało doświadczenie za kółkiem, kiedy autostrad zwyczajnie nie było. Co innego w Niemczech – tam każdy doskonale wie, jak zachowywać się na takiej drodze.

Kierowcy blokują korytarz życia

Sporo kontrowersji pojawiło się też w ostatnich latach, wokół tworzenia korytarzy życia w razie wypadku na drodze szybkiego ruchu. Dopiero niedawno wprowadzona legislacja ustanowiła taki obowiązek, ale nie do wszystkich to dotarło. Co innego w Niemczech, prawda?

Zawracał w korytarzu życia i zajechał drogę wozowi strażackiemu

No nieprawda – popatrzcie tylko na to wideo. Trzy pasy autostrady całkowicie zablokowane i to głównie przez pojazdy ciężarowe. Mało tego – kierowcy zignorowali stojący za nimi policyjny radiowóz na sygnale, który eskortował pojazd pomocy drogowej. Dopiero kiedy policjantka podeszła do kierowców i kazała im zrobić miejsce, udało się przejechać.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze