Nie miała widoczności, więc wymusiła

Na jednej z lubelskich ulic doszło do groźnego wypadku. Jednak najbardziej kuriozalne jest tłumaczenie sprawcy.

Do wypadku doszło kilka dni temu na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Jeden z internautów zdołał zarejestrować całe zdarzenie przy pomocy wideorejestratora w samochodzie. 

Kobieta kierująca Fordem Puma wykonywała manewr skrętu w lewo. Jednak zamiast upewnić się, czy nic nie nadjeżdża z naprzeciwka, wymusiła pierwszeństwo na nadjeżdżającej na wprost Dacii.

Doszło do poważnego wypadku, w którym kierujący Dacią doznał obrażeń rąk i głowy. Kierująca Fordem wyjaśniła, ze skręcając w lewo widoczność zasłoniły jej „znajdujące się na lewym pasie pojazdy”.

Najnowsze

Zabawki, które mkną jak szalone!

Po obejrzeniu tego filmu stwierdzicie, że Formuła 1 jest wolna.

Wyglądają z pozoru jak zabawki, jednak mają z nimi niewiele wspólnego. Elektryczne samochodziki na torze potrafią jechać niesamowicie szybko!

W sieci pojawiła się relacja z zawodów Slot Car Racing European Championship, które odbywały się Finlandii. Te auta jadą tak szybko, że ledwie je widać. Po czymś takim przyspieszenia w Formule 1 nie wydają się już takie ekstremalne.

Prawdziwa akcja zaczyna się od 0:53.

https://www.youtube.com/watch?v=n9Ma8Lwi6Z4

Najnowsze

Jest nowa ekipa Top Gear. Pojawi się kobieta!

Saga na temat Top Gear nadal się nie kończy. Po tym jak dotychczasowa ekipa opuściła pokład, pojawiły się już pierwsze typy co do nowej obsady. Co najciekawsze, pojawi się tam przedstawicielka płci pięknej!

Ostatnie wydanie Sunday Express donosi, że telewizyjne show Top Gear powróci na ekrany już wiosną 2016 roku z całkowicie nową ekipą. 

Jak donoszą źródła, stacja BBC negocjuje warunki z aktorem i prezenterem Philippem Glenisterem. Na wyspach jest on znany z prowadzenia „Życie na Marsie” i „For The Love of Cars”. Pozostała dwójka to Guy Martin (legenda wyścigów motocyklowych na Wyspie Man oraz prezenter Channel 4) oraz Jodie Kidd, znana jako modelka i prezenterka Classic Car Show. 

Nie dalej jak tydzień temu, jeden z szefów BBC2 sugerował, że James May i Richard Hammond pozostaną w ekipie, ale nowe doniesienia nie pozostawiają złudzeń. Nowa seria Top Gear zacznie się już wiosną przyszłego roku w całkowicie nowej obsadzie. 

Zanim 23. seria wejdzie na ekrany, BBC wyemituje pozostałe trzy odcinki nakręcone przez starą ekipę. Jednak obędzie się bez scen kręconych w studio.

Najnowsze

Narodziny Audi RS3 – wideo

Audi zaprezentowało w sieci nowy klip, który jest dość kontrowersyjny. Prezentuje on narodziny (dosłownie) hot-hatcha RS3 Sportback.

Ciężko ubrać w słowa to, co dzieje się w tym filmie. Niemiecki koncern chce nam chyba dać do zrozumienia, że Audi RS3 ma bliskie powiązania z modelem R8, który jest jego „matką”. Zautomatyzowane maszyny najpierw demontują tylny zderzak, by zrobić miejsce na „narodziny”.

Po chwili z tylnej części auta wydostaje się dziecko, czyli model RS3 Sportback. Realizacja klipu na poziomie technicznym jest jak zwykle bardzo wysoka, ale twórców chyba jednak trochę poniosło.

https://www.youtube.com/watch?v=nHclD1LZS3Y 

Najnowsze

Znów podrożeją kursy na prawo jazdy

Kandydaci na przyszłych kierowców nie będą mieli łatwo. Właśnie w sejmowych kuluarach pojawił się kolejny pomysł, który sprawi, że kursy mogą znacznie podrożeć.

W sejmowych podkomisjach pojawił się pomysł, żeby kursanci prawa jazdy uczyli się dodatkowo pierwszej pomocy. Według pomysłodawców, na egzaminie oprócz teorii i praktyki jazdy, powinien się pojawić jeszcze dodatkowy sprawdzian umiejętności z udzielania pierwszej pomocy. Dotyczyć będzie resuscytacji na specjalnie przygotowanym fantomie.

Eksperci mają na razie mieszane uczucia co do tego pomysłu. Przede wszystkim podniesie on koszt samego kursu. Kandydaci na kierowców od początku przyszłego roku i tak będą mieli utrudnione życie. 

Przede wszystkim zaostrzają się procedury związane z uzyskaniem prawa jazdy – po zdaniu egzaminu świeżo upieczony kierowca rozpoczyna 2-letni okres próbny. Jeżeli popełni w tym czasie dwa wykroczenia, to będzie musiał udać się na specjalny kurs. Trzecie wykroczenie to automatyczna utrata prawa jazdy. 

Przez pierwsze 8 miesięcy od uzyskania uprawnienia nowy adept 4 kółek nie będzie mógł przekraczać 50 km/h w obszarze zabudowanym, 80 km/h poza obszarem zabudowanym oraz 100 km/h na autostradzie. Dodatkowo pojazd, którym będzie się poruszał musi zostać oznaczony zielonym listkiem.

Najnowsze