Nie masz OC, zapłacisz wysoką karę!

Posłowie pracują nad zmianami w ustawie dotyczącej obowiązkowego ubezpieczenia pojazdów o polisę OC. Pierwsze czytanie nowelizacji ustawy miało miejsce w marcu, a teraz sejmowa komisja finansów publicznych, zakończyła prace. Zmiany w przepisach wejdą w życie 1 stycznia 2012 roku.

fot. Car-insurance.com

Zmiany zakładają stosowanie nowego sposobu naliczania kar za nie wykupienie polisy OC. W chwili obecnej jeżdżąc pojazdem bez ubezpieczenia musimy liczyć się z zapłaceniem równowartości 500 euro (przeliczane wg kursu NBP ogłaszanego pierwszy raz w roku). Ze względu na zmiany kursu euro na przestrzeni ostatnich lat, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny postanowił znaleźć alternatywne źródło utraconych przychodów związanych ze spadkiem kursu.

Sejm zaproponował zmianę metody naliczania kar poprzez uzależnienie wysokości opłat od minimalnego wynagrodzenia za pracę, rozwiązanie to ma na celu ustabilizowanie wysokości opłat.

I tak dla porównania w 2011 roku wynagrodzenie zostało ustalone na poziomie 1 386zł, przyjmując ten punkt odniesienia wysokość opłat wyniesie:

– Samochody Osobowe – 2 772zł

– Samochody Ciężarowe – 4 158zł

– OC rolników – 139zł

– inne pojazdy – 462zł

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze