Nie będzie powtórki z rozrywki

Pisałyśmy w styczniu na motocainie o przypadku Heather Peters, która zaskarżyła koncern Honda. Kobieta twierdziła, że została oszukana, ponieważ jej model Hondy z napędem hybrydowym spalał więcej, niż deklarował producent.

 

Heather Peters i jej słynna Honda
fot. blogs.automotive.com

O szczegółach sprawy tutaj. Sąd w Los Angeles uznał racje powódki i nakazał koncernowi wypłacenie odszkodowania rozczarowanej klientce. Heather Peters wzbogaciła się o 9867 dolarów i, wydawałoby się, przetarła szlak dla innych klientów zawiedzionych faktycznym zużyciem paliwa przez ich auta. Do rewolucji jednak nie doszło. Koncern uprzedził cios, proponując zainteresowanym odszkodowanie w wysokości 200 dolarów i upust 1000 dolarów przy zakupie nowego pojazdu. Co więcej, propozycja zyskała wstępną aprobatę sądu. Wygląda na to, że sprawa Peters pozostanie jednostkowa. Odszkodowanie obejmie 200 tysięcy użytkowników aut z roczników pomiędzy 2003 a 2009. Oponenci – mówimy tu o ponad 1700 osobach, które chciały iść w ślady Peters – mają czas do 23 marca na złożenie odwołania.

Jeżeli jednak pozostaną przy swoim zdaniu, koncern może równie dobrze wycofać się z proponowanego odszkodowania, a wtedy większość klientów zostanie z niczym. Biorąc poprawkę na koszty sądowe, czas i wysiłek, można założyć, że tak się nie stanie i umowa pozostanie w mocy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze