Naucz się projektować samochody!

To nie lada gratka dla osób zainteresowanych projektowaniem samochodów: posiadając własne, atrakcyjne portfolio mogą one wziąć udział w warsztatach projektowania samochodów organizowanych przez Mazdę podczas Gdynia Design Days.

Właśnie ten samochód ma inspirować uczestników warsztatów projektowania aut, czyli Mazda MX-5.
fot. Mazda

Mazda po raz kolejny przygotowała niespodziankę dla miłośników designu i motoryzacji.  Po arcyciekawym konkursie Zoom Zoom Mada Design, którego jeden z projektów prezentowałyśmy ostatnio, 18 czerwca podczas Gdynia Design Days, w Parku Naukowo-Technologicznym odbędą się całodniowe warsztaty z projektowania samochodu, które poprowadzi wybitny polski car designer – Janusz Kaniewski.

Warsztaty przebiegać będą etapowo od wprowadzenia teoretycznego, a więc omówienia procesu projektowania samochodu i wstępnych koncepcji, aż do modelowania i powstania samego  projektu auta. Uczestnicy będą mogli posłuchać również o zarysie historii designu samochodowego. i o wizji  rozwoju tej dyscypliny według Janusza Kaniewskiego. Inspiracją podczas warsztatów ma być kultowy kabriolet Mazdy – model MX-5.

Każdy z uczestników warsztatów będzie miał za zadanie wykonanie ręcznych szkiców, a następnie wybór techniki ilustracji. Pod okiem projektanta prowadzone będą indywidualne korekty, wspólna dyskusja i workshop demo ilustracji komputerowej.

Warsztaty projektowania samochodów, skierowane są do studentów uczelni projektowych, młodych projektantów do 30. roku życia, zainteresowanych branżą motoryzacyjną. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie portfolio i to właśnie osoby z najlepszymi pracami zostaną przyjęte na warsztaty. Formularz zgłoszeniowy oraz portfolio (w formacie pps – PowerPoint lub pdf) można wysyłać do dnia 10 czerwca 2010 na adres: autowarsztaty@gdyniadesigndays.eu

Jak mówi prowadzący warsztaty Janusz Kaniewski:
– Moją ambicją jest stworzenie w Polsce szkoły zawodowej, która daje fach w ręce młodych i twórczych ludzi. Początkiem do niej są liczne warsztaty, które organizuję we współpracy z producentami i instytucjami. W tym roku w Gdyni spodziewam się otwartych, ale doświadczonych już umysłów. Osób, które mają pomysł na siebie lub tego pomysłu szukają. Mam nadzieję, że podczas warsztatów stworzymy coś co nie będzie zwyczajną kalką dotychczasowych prac, a zawierać będzie w sobie nutę kreowanej przez projektantów przyszłości.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze