Natalia Florek we Włoszech

 

 

 

 

 

[opis fotki]
fot. Mateusz Jagielski

Najnowsze

Infiniti Q50 najlepszą chińską premierą w Szanghaju

Nowy model Infiniti − Q50, otrzymał tytuł najlepszej chińskiej premiery, przyznany przez komitet organizacyjny Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Szanghaju. Q50 został uznany za model, który ma potencjał, by wzbudzić zainteresowanie chińskich klientów.

Chiny są jednym z kluczowych rynków w globalnej strategii wzrostu Infiniti. Od ubiegłego roku firma rozbudowuje swoją światową centralę w Hong Kongu, skąd może lepiej obsługiwać rynek chiński. Podczas salonu samochodowego w Szanghaju Infiniti ogłosiło uruchomienie lokalnej produkcji dwóch wersji samochodów opracowanych specjalnie dla rynku chińskiego. Chodzi o modele Q50 i QX50 o zwiększonym rozstawie osi, które od 2014 roku będą budowane w fabryce Xiangyang.

Infiniti otwiera się na rynek chiński
fot. Infiniti

Infiniti Q50 będzie wyposażony w system bezpośredniego sterowania adaptacyjnego. System można konfigurować zarówno w zakresie siły wspomagania kierownicy, jak i przełożeń. W Q50 wbudowano też aktywnego asystenta pasa ruchu (Active Lane Control), wykorzystującego układ kierowniczy (a nie hamulce), do utrzymania samochodu na właściwym pasie jezdni. W Q50 debiutuje także technologia łączności Infiniti InTouch z podwójnymi ekranami dotykowymi.

Najnowsze

Maria de Villota na GP Hiszpanii

Minęło już 10 miesięcy od dramatycznego wypadku, w którym Maria de Villota doznała poważnych obrażeń czaszki i straciła prawe oko. W najbliższy weekend wyścigowy pojawi się na torze, gdzie będzie rozgrywane GP Hiszpanii.

Maria przyznaje, że to dla niej źródło wielkich emocji i po części również bólu, zwłaszcza na myśl o spotkaniu z członkami ekipy Marussi. Z jednej strony jest podekscytowana i nie może się doczekać ponownego bezpośredniego kontaktu z atmosferą wyścigów, z drugiej zaś wciąż rozważa, co by było, gdyby…

Maria de Villota układa sobie życie po wypadku
fot. materiały prasowe

W Marussi jej rolę przejęły już inne osoby i dla Marii świadomość, że nie jest już częścią ekipy, okazała się bolesna… chociaż dzielnie deklaruje, że „życie toczy się dalej”.

Najnowsze

Oficjalny salon sprzedaży Rolls-Royce w Polsce w Auto Fus

Rolls-Royce Motor Cars Warsaw - tak będzie się nazywał nowy salon prestiżowej marki, który zostanie otwarty w drugiej połowie 2013 roku. Sprzedażą tych samochodów zajmie się znana, warszawska rodzina Państwa Fus.

Rolls-Royce w Polsce – porozumienie podpisano w Goodwood między firmą Auto Fus, a przedstawicielami Rolls-Royce.
fot. Rolls-Royce

Auto Fus otrzymał wyłączność sprzedaży aut marki Rolls-Royce. W zeszłym tygodniu przedstawiciele obu firm podpisali stosowne porozumienie w tej sprawie. Warto dodać, że od 2010 roku Auto Fus jest już oficjalnym partnerem serwisowym luksusowej marki, zatem teraz zostanie rozszerzona ta współpraca o pełen zakres sprzedaży aut i obsługi posprzedażnej.

James Crichton, Regionalny Kierownik Rolls Royce Cars na Europę wyraził zadowolenie z dotychczasowych relacji z rodziną Państwa Fus. Porozumienie zostało uroczyście podpisane w Goodwood.

Wywiad z Panią Ewą Fus  przeczytasz tutaj.

Nowy, „tymczasowy” salon wystawowy zostanie otwarty w drugiej połowie 2013 przy innych salonach Auto Fus (BMW, MINI). Kompletnie nowy i zgodny z architekturą innych salonów Rolls-Royce obiekt zostanie zaprezentowany w 2014 roku.

Podpisanie umowy zbiegło się w czasie z polskim debiutem nowego modelu Wraith, zwanego najmocniejszym „grand tourer’em” Rolls-Royce’a w historii. Wraith zostanie zaprezentowany podczas ekskluzywnego wydarzenia w pobliżu Warszawy 11 Maja 2013.

Najnowsze

Wyniki, relacja i galeria z finału Motocaina Cup 2013!

Tym razem finał 3-rundowego cyklu Kartingowego Pucharu Kobiet Motocaina Cup 2013 upłynął w wyjątkowo spokojnej atmosferze.

Najnowsze