Najszybsza Škoda na świecie?

Z okazji 10. rocznicy produkcji samochodów spod znaku RS, już w sierpniu , podczas legendarnego Bonneville Speed Week, Škoda Octavia RS przełamie barierę prędkości - 325 km/h.

Aby samochód mógł wziąć udział w imprezie, Brytyjski zespół techniczny pracował przez kilka miesięcy nad dostosowaniem pojazdu do wymogów przedstawionych przez organizatora Bonneville Speed Week, tj. Southern California Timing Association (SCTA).
fot. Skoda

Legendarne Bonneville Salt Flats rozciąga się w odległości 90 km na zachód od Salt Lake City i zajmuje około 50 mil kwadratowych północno-zachodniej części stanu Utah. Słone jezioro cieszy się sławą magicznego miejsca wyścigów już od prawie stu lat i każdego roku, w sierpniu, przyciąga wielu kierowców hot rods, roadsterów, motocykli, ciężarówek czy lakesters, którzy konkurują w Światowym Tygodniu Prędkości. Pomysł udziału w tym wydarzeniu to inicjatywa polskiego i brytyjskiego oddziału Skody.

 

 

 

 

 

 

Samochód zyskał m.in. wzmocnioną klatkę zabezpieczającą i wyposażenie w spadochron. Fabrycznie nowa Octavia RS została również obniżona o 80 mm, a także poddano ją modyfikacji celem podniesienia wydajności silnika.
Fot. Skoda

Samochód, który jest wyposażony w czterocylindrowy silnik benzynowy 2.0 TSI, zyskał dodatkowe doładowanie, w postaci urządzenia bazującego na częściach firmy Garret, co sprawiło, że Škoda Octavia dysponuje mocą 600 KM. Oczywiście, co się z tym wiąże auto potrzebuje wysokooktanowego paliwa rajdowego (z domieszką metanolu i wody).

Zapowiada się naprawdę emocjonujące wydarzenie. Ciekawe, kto pierwszy podbije rekord na 9 milowej prostej.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze