Najszybsza Alfa wszech czasów Alfa Romeo 8C Spider Novitec

Najmocniejsza i najszybsza Alfa Romeo wszech czasów, a w dodatku dopuszczona do użytku drogowego wyjechała właśnie z warsztatu firmy Novitec - światowego lidera w tuningu samochodów marki Alfa Romeo, Fiat i Lancia.

Mimo, że z zewnątrz samochód nie otrzymał żadnych zmian aerodynamicznych, to co dzieje się pod maską może zaskoczyć niejednego miłośnika szybkich aut. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii systemu doładowania, moc wyjściowa stuningowanego Alfa Romeo 8C Spider dochodzi do 600 KM, a prędkość maksymalna do 305 km/h.

Poprzez wykorzystanie niewielkiej sprężarki o ciśnieniu doładowania 0,37 bara oraz intercoolera, a także większych wtryskiwaczy oraz nowego kolektora dolotowego maksymalny moment obrotowy wynosić ma 588 Nm przy 5400 obr/min. Doładowany silnik V8 o pojemności 4,7 litra został zmodyfikowany, aby w ogóle mógł sie zmieścić pod maską Alfy Romeo 8C – wszystko dzięki współpracy Novitec’a z siostrzaną firmą Novitec Tridente, która specjalizuje się w tuningowaniu samochodów marki Maserati.

fot. Novitec

Wnętrze auta nie uległo zmianie. Na specjalne życzenie firma gotowa jest obić tapicerkę alcantarą w dowolnym kolorze.

Ponadto tuner oferuje układ wydechowy z wysokiej jakości stali nierdzewnej, „szyte na miarę” koła o średnicy 21′ i 22 cali oraz możliwość regulacji wysokości zawieszenia typu sport. 

Chętni za przeróbkę Alfa Romeo 8C Spider będą musieli zapłacić 19 900 euro.

fot. Novitec

Trzeba przyznać, że tuning w wykonaniu Noviteca robi wrażenie. Szkoda tylko, że nie przybywa dróg, na których można by cieszyć się z osiągów tego auta.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze