Najpopularniejsze foteliki samochodowe Maxi-Cosi

Maxi-Cosi to kanadyjska firma, dla której priorytetem jest bezpieczeństwo przy przewożeniu dzieci samochodem. Firmie przyświeca cel zrozumienia tego, jak być rodzicem w tych czasach.

Pracownicy Maxi-Cosi czerpią tę wiedzę z własnego doświadczania dnia codziennego, ponieważ nierzadko sami są rodzicami. Dzięki pomysłowym rozwiązaniom foteliki samochodowe tej firmy są łatwe i intuicyjne w użytkowaniu, dzięki czemu korzystanie z nich staje się samą przyjemnością. Co pozwala z kolei oszczędzić sporo czasu i nerwów. Dotyczy to wszystkich produktów Maxi-Cosi, jednak jest kilka fotelików samochodowych, które cieszą się szczególną popularnością. Wszystko to dzięki świetnej relacji ceny do jakości.

Jaki fotelik 0-13? Maxi-Cosi Citi!

Zaczynamy od podstawowego modelu firmy w kategorii fotelików samochodowych 0-13 kg. Maxi-Cosi Citi, bo o tym modelu mowa, to produkt oferujący wiele, za niewiele. Montowany jest na 3-punktowy pas samochodowy i przystosowany do montażu tyłem do kierunku jazdy. Ten fotelik samochodowy ma wkładkę redukcyjną, pozwalającą komfortowo i bezpiecznie przewozić nawet bardzo najdrobniejszych pasażerów. Największą jego zaletą jest jednak uniwersalność, która w tej cenie jest niespotykana. Posiadamy bowiem ergonomiczną rączkę, która pozwala na łatwe przenoszenie fotelika, a dodatkowo zabezpiecza fotelik przed obrotem w razie wypadku. Oprócz tego Maxi-Cosi Citi może być zamontowany na stelażu do wózka, a więc w przypadku tranzycji samochód – wózek nie musimy narażać pociechy na pobudkę i konieczność zmiany siedziska. To wszystko zwieńczone jest osłoną przeciwsłoneczną i przeciwwiatrową, która tworzy z fotelika samochodowego pełnoprawny wózek.

Maxi-Cosi CabrioFix – fotelik 0-13 ISOFIX

Jeśli szukamy wygodniejszego i bardziej przyszłościowego rozwiązania, to warto zainwestować w bazę do fotelika z montażem ISOFIX. Dzięki niej nie tylko ułatwimy sobie przypięcie fotelika, ale także unikniemy błędów, tak często popełnianych z pośpiechu lub w nerwach. Do bazy ISOFIX potrzebny jest jednak odpowiedni fotelik, który będzie umożliwiał wykorzystanie tego systemu. Taki właśnie jest Maxi-Cosi Cabriofix, który ma wszystkie cechy poprzednika, jednak dodatkowo wyposażony jest w opcję montażu w bazie ISOFIX. Pamiętajmy, że bazę możemy z powodzeniem wykorzystać w późniejszym czasie do kolejnego fotelika.

Maxi-Cosi Pebble – fotelik 0-13 z regulacją oparcia

Maxi-Cosi Pebble to kolejny popularny model fotelika samochodowego tej firmy. Tym, co go wyróżnia, jest możliwość regulacji oparcia i dodatkowa ochrona boczna. Podniesiona osłona boczna ochroni naszą pociechę przed bocznym uderzeniem w samochód. Dzięki temu mamy pewność, że nasze dziecko jest w najlepszych rękach, albo raczej objęciach fotelika samochodowegoMaxi-Cosi Pebble. Regulacja oparcia pozwala z kolei na odchylenie go do pozycji leżącej, co ma niemałe znaczenie przy trudach długich podróży. Dzięki tej funkcji nasz maluch zapomni o tym, że jest w samochodzie. Maxi-Cosi Pebble może być oczywiście zamontowany przy pomocy bazy ISOFIX i do zapewnienia pełnego bezpieczeństwa właśnie ten sposób polecamy.

Jaki fotelik 9-18? Maxi-Cosi Tobi!

Maxi-Cosi Tobi to chyba najpopularniejszy fotelik samochodowy tej marki z kategorii 9-18 kg montowany przodem do kierunku jazdy. Nie jest co prawda przystosowany do bazy ISOFIX, jednak w swojej cenie oferuje bardzo dużą wygodę i wysoki stopień ochrony. Wszystko to dzięki rozbudowanej skorupie, chroniącej pociechę przed bocznymi uderzeniami. Dodatkową zaletą jest możliwość regulacji oparcia, co ma duży wpływ nie tylko na wygodę, ale także na bezpieczeństwo. Kupując Maxi-Cosi Tobi, kupujemy fotelik samochodowy bez kompromisów związanych z bezpieczeństwem.

Artykuł powstał we współpracy z centrumfotelikow.pl

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze