Najlepsze serwisy ASO – ranking JD Power

Firma badawcza JD Power opublikowała najnowszy raport zadowolenia klientów z usług oferowanych przez autoryzowane stacje obsługi (ASO). Zobaczcie, które marki wypadły najlepiej.

Najnowszy dokument JD Power powstał w oparciu o dane pochodzące z rynku amerykańskiego, ale powinien być interesujący również dla klientów ze Starego Kontynentu, ponieważ dostępność marek na obu kontynentach pokrywa się w dużym stopniu. 

Firma badawcza JD Power brała pod uwagę opinie właścicieli pojazdów w wieku od 1 do 5 lat. Ankieterzy pytali o poziom zadowolenia z usług, stosunek ceny do jakości, a także subiektywne odczucia dotyczące kontaktu z serwisem. Każdy element oceniano w skali punktowej od 0 do 1000 pkt.

W tegorocznym raporcie analitycy podkreślili kwestię poziomu usług w ASO, który cały czas się podnosi. W zeszłym roku średni wynik wynosił 782 punkty, a w tym roku wzrósł do 809 punktów. 

W rankingu marek premium najwyższa ocenę uzyskały autoryzowane serwisy należące do marki Lexus. Średni wynik to 874 punktów (na 1000 możliwych punktów). Japoński producent jako jedyny otrzymał ocenę „5”. Na drugim miejscu znalazło się Audi z wynikiem 869 punktów, a trzecia pozycja należy do Lincolna – 868 punktów. Na kolejnych pozycjach znalazły się takie marki jak: 4. Porsche (867 punktów), 5. Cadillac (865 punktów), 6. Jaguar (864 punkty) i 7. Mercedes (864 punkty). Marki znajdujące się na miejscach od 2. do 7. otrzymały ocenę „4”. Z kolei notę „3” otrzymały Infiniti i BMW. Słabe „2” uzyskały marki: Acura, Volvo i Land Rover.

 

 

Ranking marek popularnych otwiera Buick znajdujący się na pierwszym miejscu z wynikiem 860 punktów. Na drugiej pozycji uplasowało się Mini – 850 punktów.  Trzecie miejsce na podium zajęło GMC, a tuż za nim znalazły się Chevrolet i Nissan. Popularne w Europie marki – Kia, Subaru, Toyota, Volkswagen, Hyundai, Honda, Ford, Mitsubishi, Chrysler i Mazda – oceniono na „3”. Na ocenę „2” zasłużyły serwisy należące do marek Dodge, Ram, Jeep i Fiat, wchodzących w skład koncernu FCA.

 

 

 

Najnowsze

Kierowcy rekordowo tracą prawo jazdy za punkty

Polska policja wypowiedziała jakiś czas temu wojnę piratom drogowym, a ostatnie statystyki potwierdzają pierwsze efekty. Coraz częściej kierowcy tracą prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów karnych.

Z najnowszych statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że każdego dnia co najmniej sześciu kierowców rozstaje się z prawem jazdy w wyniku przekroczenia limitu punktowego.

W zeszłym roku skierowano na powtórny egzamin aż 7,5 tys. osób. W przypadku 2,2 tys. kierowców chodziło o przekroczenie limitu punktów karnych. To wzrost o 20 proc. w porównaniu z rokiem 2015. Specjaliści ostrzegają, że w najbliższym czasie te liczby mogą drastycznie wzrosnąć.

Niebawem policja otrzyma około 400 nowych, laserowych mierników prędkości, które pozwolą rejestrować obraz nawet z odległości 1200 metrów. Tym samym zwiększy się skuteczność takich pomiarów. 

Już w przyszłym roku zniknie możliwość redukowania 6 punktów karnych poprzez uczestnictwo w kursach doszkalających prowadzonych przez WORD-y. Ich koszt wynosi około 300 zł i zajmuje kilka godzin. Obecnie można skorzystać z takiego przywileju dwa razy w roku, ale od przyszłego roku będzie to niemożliwe. 

Według nowych przepisów, pierwsze przekroczenie limitu punktowego nie będzie skutkować zatrzymaniem uprawnień. Kierowca zostanie skierowany decyzją starosty na specjalny kurs doszkalający. Pod obyciu takiego szkolenia stan punktów zostanie wyzerowany, ale kierowca będzie pod specjalnym nadzorem. Kolejne przekroczenie 24 punktów karnych w ciągu następnych pięciu lat będzie skutkować całkowitą utratą uprawnień do prowadzenia pojazdów. Dokument będzie można odzyskać dopiero po zdaniu na nowo egzaminu na prawo jazdy.

Najnowsze

Edyta Klim

6 maja – Międzynarodowy Dzień Motocyklistki

Międzynarodowy Dzień Motocyklistki od 11 lat jest obchodzony w pierwszą sobotę maja. W tym roku będzie to dokładnie 6 maja!

To już 11. edycja Międzynarodowego Dnia Motocyklistki, który jest obchodzony w coraz większej liczbie krajów na świecie. Tym razem motocyklistki zjednoczą się we wspólnych zlotach i spotkaniach w dniu 6 maja.

Powstało już oficjalne logo edycji 2017. Niezmiennie jest to wizerunek motocyklistki w otwartym kasku, ale tym razem na tle globu i w towarzystwie przeróżnych typów motocykli i skuterów. Logo ma podkreślać jedność i odwagę motocyklistek na całym Świecie!

Można już zamawiać koszulki z tegorocznym logo Międzynarodowego Dnia Motocyklistki w różnych fasonach, kolorach i rozmiarach:http://motoress.com/international-female-ride-day/2017-international-female-ride-day-t-shirts/ .

A my – rzecz jasna – planujemy wielką integrację również w Polsce 🙂

Najnowsze

Nowy Nissan Micra – wiemy ile kosztuje miejski maluch

Piąta generacja miejskiego Nissana wchodzi do salonów. Polski importer opublikował oficjalny cennik. Nowa Micra kosztuje nad Wisłą od 45 990 zł.

Taką kwotę zapłacimy za wersję z silnikiem 1.0 o mocy 73 KM. Do tego jest jeszcze podstawowe wyposażenie Visia, które zawiera 6 poduszek powietrzy, światła LED do jazdy dziennej, elektrycznie sterowane przednie szyby i luterka, komputer pokładowy, automatyczny hamulec awaryjny. 

Nieco bogatsza odmiana Visia+ kosztuje 50 490 zł i obejmuje dodatkowo klimatyzację manualną oraz radio z dwoma głośnikami oferujące łączność Bluetooth i USB. Za wersję Acenta zapłacimy 52 490 zł. Oprócz elementów wymienionych wyżej możemy doliczyć tempomat, 16-calowe felgi stalowe, komputer pokładowy z kolorowym wyświetlaczem 5-calowym oraz 7-calowy kolorowy ekran dotykowy.

Więcej oferuje odmiana N-Connecta, która kosztuje 57 990 zł. W tej cenie uświadczymy na pokładzie klimatyzację automatyczną, system NissanConnect z 7-calowym ekranem dotykowym i skórzaną kierownicę, a także 16-calowe felgi, światła przeciwmgielne oraz. W tej wersji najsłabsza jednostka to silnik 0.9 IG-T o mocy 90 KM. 

Nissan Micra z najbogatszym wyposażeniem – wersja Tekna – kosztuje 61 990 zł. Na liście wyposażenia znajduje się nagłośnienie Bose Personal, czujniki cofania z kamerą, system bezkluczykowy, 17-calowe felgi aluminiowe oraz systemu ostrzegające przed pojazdami w martwym polu oraz niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu.

Wachlarz jednostek napędowych miejskiego modelu obejmuje także wersję wysokoprężną 1.5 dCi oferującą moc 90 KM. Micra z tym silnikiem jest dostępna w każdej wersji wyposażenia i kosztuje od 54 900 zł. 

 

 

Najnowsze

Lexus UX – kolejny crossover potwierdzony

Crossovery cieszą się coraz większą popularnością, co skrzętnie postanowił wykorzystać Lexus. Kilka dni temu japoński producent potwierdził, że prezentowany w Paryżu koncept trafi do produkcji.

W segmencie małych crossoverów robi się coraz ciaśniej, ale japoński producent zachęcony sukcesami modeli NX i RS postanowił wprowadzić do gamy kolejny taki model. Lexus UX pozwoli przyciągnąć młodszych klientów poszukujących propozycji z segmentu premium. 

Koncepcyjny model zadebiutował na salonie samochodowym w Paryżu we wrześniu ubiegłego roku. Nad projektem czuwało francuskie biuro projektowe Lexusa – ED2. Nazwa modelu to skrót od słów Urban Crossover, co po angielsku oznacza po prostu „miejski crossover”.

Kilka dni temu jeden z wiceprezesów potwierdził, że model trafi niebawem do produkcji, ale pierwsze przecieki na ten temat pojawiły się już kilka miesięcy temu, gdy japońska marka rejestrowała w europejskim urzędzie patentowym oznaczenia UX 200, UX 250 i UX 250h. Na podstawie tych informacji możemy podejrzewać, że samochód będzie dostępny w wersji zasilanej jednostką benzynową i hybrydowym układem napędowym.

Na premierę nowego Lexusa NX będziemy musieli poczekać do przyszłego roku.

 

 

Najnowsze