Najlepsze serwisy ASO – ranking JD Power

Najlepsze serwisy ASO – ranking JD Power
Firma badawcza JD Power opublikowała najnowszy raport zadowolenia klientów z usług oferowanych przez autoryzowane stacje obsługi (ASO). Zobaczcie, które marki wypadły najlepiej.

Najnowszy dokument JD Power powstał w oparciu o dane pochodzące z rynku amerykańskiego, ale powinien być interesujący również dla klientów ze Starego Kontynentu, ponieważ dostępność marek na obu kontynentach pokrywa się w dużym stopniu. 

Firma badawcza JD Power brała pod uwagę opinie właścicieli pojazdów w wieku od 1 do 5 lat. Ankieterzy pytali o poziom zadowolenia z usług, stosunek ceny do jakości, a także subiektywne odczucia dotyczące kontaktu z serwisem. Każdy element oceniano w skali punktowej od 0 do 1000 pkt.

W tegorocznym raporcie analitycy podkreślili kwestię poziomu usług w ASO, który cały czas się podnosi. W zeszłym roku średni wynik wynosił 782 punkty, a w tym roku wzrósł do 809 punktów. 

W rankingu marek premium najwyższa ocenę uzyskały autoryzowane serwisy należące do marki Lexus. Średni wynik to 874 punktów (na 1000 możliwych punktów). Japoński producent jako jedyny otrzymał ocenę „5”. Na drugim miejscu znalazło się Audi z wynikiem 869 punktów, a trzecia pozycja należy do Lincolna – 868 punktów. Na kolejnych pozycjach znalazły się takie marki jak: 4. Porsche (867 punktów), 5. Cadillac (865 punktów), 6. Jaguar (864 punkty) i 7. Mercedes (864 punkty). Marki znajdujące się na miejscach od 2. do 7. otrzymały ocenę „4”. Z kolei notę „3” otrzymały Infiniti i BMW. Słabe „2” uzyskały marki: Acura, Volvo i Land Rover.

 

Najlepsze serwisy ASO – ranking JD Power
 

Ranking marek popularnych otwiera Buick znajdujący się na pierwszym miejscu z wynikiem 860 punktów. Na drugiej pozycji uplasowało się Mini – 850 punktów.  Trzecie miejsce na podium zajęło GMC, a tuż za nim znalazły się Chevrolet i Nissan. Popularne w Europie marki - Kia, Subaru, Toyota, Volkswagen, Hyundai, Honda, Ford, Mitsubishi, Chrysler i Mazda – oceniono na „3”. Na ocenę „2” zasłużyły serwisy należące do marek Dodge, Ram, Jeep i Fiat, wchodzących w skład koncernu FCA.

 

Najlepsze serwisy ASO – ranking JD Power
 

 

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.